V ligovej premiére sme vo výbornej atmosfére remizovali s majstrovským Slovanom 0:0

• 29.07.2023
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice v úvodnom kole Niké ligy doma remizovali so Slovanom Bratislava 0:0 a získali tak prvý bod v najvyššej súťaži. Zverencov trénera Antona Šoltisa čakajú najbližšie dva zápasy na ihriskách súperov. Najprv sa budúcu sobotu predstavia v Dunajskej Strede a následne vycestujú do Trnavy, kde v nedeľu 13. augusta o 20.30 hod. vyzvú domáci Spartak Trnava.

Ligová premiéra FC Košice priniesla od začiatku veľmi zaujímavý a svižný futbal, v ktorom výkonnostný rozdiel medzi nováčikom súťaže a úradujúcim majstrom veľmi nebolo vidieť. Do prvých streleckých príležitostí sa síce dostali hostia z Bratislavy, ale koncovky Rodolfa a Marcelliho spoza šestnástky Kiru nezaskočili. Oveľa viac nebezpečná bola v 6. minúte bomba Pačindu, ktorú Borjan s námahou vyboxoval. Onedlho Golikov z pravej strany hľadal v malom vápne Medveda, ale ten zblízka nevyzrel na gólmana hostí. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a vo skvelej atmosfére sa diváci rozhodne nenudili. V 16. minúte aktívny Pačinda našiel centrom Faška, ale ten neprekonal Borjana. O chvíľu pozornosť kanadského gólmana belasých preveril aj Greššák. V 21. minúte agilný slovanista Marcelli mieril spoza pokutového územia nebezpečne nad. Mladík z Bratislavy bol architektom aj najväčšej šance hostí v prvom polčase, keď uvoľnil Zmrhala, ale Kira sa v súboji zoči-voči vyznamenal. V 43. minúte mali najväčšiu príležitosť prvého dejstva aj domáci, Faškov roh našiel v strede pokutového územia Kriváka, ale ten hlavou mieril vedľa. V nadstavenom čase bol znovu hlavným aktérom diania na ihrisku Marcelli, ale jeho dve finálne prihrávky zakončujúci Abubakari nepretavil do gólu.

Po prestávke začal aktívnejšie Slovan. V 54. minúte centroval Zmrhal, Kuckova hlavička našla pripraveného Kiru. V 55. minúte sa individuálne presadil opäť Marceli, z uhla však brankára domácich neprekvapil. Hostia mali miernu prevahu, ale koncentrovaná defenzíva Košíc ich držala na dištanc. Skvelé publikum bolo naozaj povestným dvanástym hráčom žlto-modrých. V 72. minúte centroval z pravej strany Pauschek, ale Abubakari hlavou zblízka minul. V 74. minúte po akcii dvoch čerstvých hráčov hostí, Barseghyan uvoľnil do tutovky Toliča, ale z ideálnej pozície mieril vedľa žrdí domácej brány. Slovan častejšie získaval územnú prevahu, no skalopevná košická defenzíva na čele s brankárom Kirom spoľahlivo odolávala. V 81. minúte Vojtko našiel v šestnástke Abubakariho, ale tomu v čistej šanci domáci gólovú strelu zblokovali. A s dávkou šťastia si poradili aj s ďalšími príležitosťami hostí po následnom rohu. Následne na pokyn VAR rozhodca Očenáš preveroval možnú ruku v pokutovom území, ale belasí sa penalty nedočkali. Zato radovať sa mohli v 86. minúte, keď sa na hranici šestnástky presadil Barseghyan, ale jeho jedovatá strela tesne minula žrď. V 88. minúte sa prihlásili aj Košičania, nebezpečný center Faška brankár Borjan s námahou vyboxoval. V 96. minúte mal po rohovom kope Pačindu šancu ešte Krivák, ale jeho strelu zo skrumáže obrana hostí zblokovala. Keďže gól nepadol ani na druhej strane, skončilo sa premiérové vystúpenie Košíc v Niké lige bezgólovo.

Štatistika

FC Košice - Slovan Bratislava 0:0

ŽK: Qose, Medved, Gallovič - Abubakari, Lichý. Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Vorel - 5836 divákov (vypredané!).

FC KOŠICE: Kira - Golikov, Šindelář, Krivák, Mizerák - Pačinda (90.+7. Sovič), Greššák, Faško (90. Sagna), Qose (70. Gallovič), Turčák (90. Petrák) - Medved. Tréner: Anton Šoltis.

ŠK SLOVAN: Borjan - Blackman (70. Pauschek), Križan (80. Savvydis), Wimmer, Vojtko - Kucka, Agbo (64. Tolič) - Marcelli (80. Zuberu), Lichý, Zmrhal (70. Barseghyan) - Abubakari. Tréner: Vladimír Weiss st.

Ďalšie výsledky 1. kola Niké ligy, 28.07.2023: Banská Bystrica - Podbrezová 1:4 (1:2), 29.07.2023: Michalovce - Dunajská Streda 0:0, Skalica - Zlaté Moravce 2:0 (0:0). 30.07.2023: Žilina - Ružomberok 3:1 (1:0), Trnava - Trenčín 1:2 (0:1).