V jesennej derniére domáca prehra U19 so Žilinou

• 11.12.2023
  • Vytlačiť

Dorastenci kategórie U19 nestačili v sobotňajšom dohrávanom stretnutí 9. kola doma na Žilinu, ktorej podľahli tesne 2:3, hoci po prvom polčase už prehrávali rozdielom triedy. V akcii bol aj ďalšie mládežnícke kolektívy. Pekný úspech dosiahli hráči U13, ktorí si na halovom turnaji vybojovali prvenstvo.

U19: FC Košice - Žilina 2:3 (0:3)

Góly: 74. Handlovič, 82. Kačmáry - 2. Vaľko, 27. Šimun, 34. Klaučo. ŽK: bez kariet. Rozhodovali: Greško - Adamčo, Holp - 30 divákov.

FC KOŠICE: Baranov - Komárek, Kaleta (45. Žinčák), Veselý, Biľ - Ivan, Polča, Handlovič - P. Urban (65. Major), Kačmáry, Rebej (65. Koroľ). Tréner: Radoslav Školník.

Radoslav Školník, tréner FC Košice U19: „V defenzívnej činnosti sme nehrali dobre hlavne v prvom polčase. Nechávali sme súperovi veľa času a priestoru pri vedení útoku, z čoho pramenili chyby a góly v našej bránke. Výrazné zlepšenie obrannej činnosti v druhom polčase v podaní celého družstva. V ofenzívnej činnosti nastalo zlepšenie pri prechode z obrannej do útočnej fázy, dobré nábehy hráčov za obrannú líniu súpera s následnými prihrávkami. Góly sme dali po pekných akciách a správnom individuálnom riešení herných situácií.“

Mládežnícky výsledkový servis:

Turnaj Lučenec WU15:

Výsledky: FC Hatvan - FC Košice 1:0, MŠK Fomat Martin - FC Košice 1:1, gól: Peková. FC Košice - Tatran Breznica 1:1, gól: Peková. FC Košice - MFK Ružomberok 1:0, gól: Žiaková. FC Košice - FC Hatvan 0:1.

Konečné 6. miesto.

Halový turnaj U13 KFL-TU-KE:

Výsledky: Benecol - FC Košice U13 1:6 (Hudák, Mazág 2,Graban, Varga, Kušnírová), FC Košice U13 - Moldava n./B. 2:0 (Varga, Mazág), FC Košice U13 - Košická Nová Ves 3:0 (Varga, Mazág, Graban). Semifinále: FC Košice U13 - TU Košice 2:0 (vlastný, Graban). Finále: FC Košice U13 - Moldava nad Bodvou 2:0 (Mazág, Graban)

Umiestnenie: 1.miesto na turnaji:

Najlepší brankár turnaja: Hakoš.