Trojgólová prehra na ihrisku Spartaka Trnava

• 27.09.2023

Futbalisti FC Košice prehrali v dohrávanom stretnutí 3. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 0:3 (0:1) a pripísali si tretiu porážku za sebou. Zverenci trénera Antona Šoltisa budú najbližšie v akcii v nedeľu 1. októbra, o 17.30 hod. budú hrať pred televíznymi kamerami DAJTO TV v Podbrezovej. Nuž a do tretice sa na ihrisku súpera predstavia v sobotu 8. októbra na ihrisku Skalice. Potom nasleduje reprezentačná prestávka, a tak sa žlto-modrí najbližšie predstavia doma v sobotu 21.októbra o 18.00 hod. proti Dukle Banská Bystrica.

Tréner Anton Šoltis znovu pristúpil k viacerým zmenám v zostave, absolútnu premiéru v tejto sezóne absolvovali brankár Marúš Putnocký a stredopoliar Péter Varga. Prvýkrát sa do základu dostali ďalší hráči stredovej formácie Bernard Petrák a Erik Liener.

Úvod patril Trnave, už v 2. minúte zahrával roh z pravej strany Bainovič, našiel Ďuriša, ale ten kolenom mieril vedľa. V 5. minúte Bainovič opäť realizoval rohový kop, jeho center pristál na nohe Štefánika, ktorý z prvej našiel Štetinu, ale jeho pokus Putnocký chytil. Hneď z protiútoku bol v akcii opäť Bainovič, ktorý uvoľnil Ďuriša a ten strelu pomedzi nohy Putnockého otvoril skóre - 1:0. V 15. minúte sa k slovu dostali aj žlto-modrí, Sagna prenikol po ľavej strane, centrom našiel Lienera, ale ten zblízka nemieril presne. O päť minút neskôr pálil z 20 metrov Fabiš, no brankár Vantruba na dvakrát jeho pokus kryl. V 40. minúte sa uvoľnil na pravej strane Liener, jeho prudký center našiel Sagnu, ale ten v páde mieril vedľa. Tesne pred prestávkou domáci Štefánik prihral Ďurišovi, ktorý po druhýkrát rozvlnil sieť za Putnockým, ale jeho zásah nebol kvôli postaveniu mimo hry uznaný.

Po prestávke sa hral spočiatku vyrovnaný futbal, prvú šancu však mali opäť domáci - v 57. minúte Paur uvoľnil Procházku a jeho lob Putnocký vyškriabal nad brvno. V 66. minúte sa domáci radovali po druhýkrát, striedajúci Ofori našiel pasom Azanga, ten centrom z ľavej strany ideálne naservíroval loptu Štefánikovi, ktorý volejom prekonal Putnockého. Azango bol pri chutí, v 75. minúte ešte trafil z priameho kopu do múru, ale o dve minúty neskôr využil chybu Tidjaniho pri rozohrávke a zoči-voči Putnockému tretíkrát skóroval - 3:0. V 81. minúte si prvú vážnu šancu vypracovali aj Košičania, Faško sa uvoľnil cez obranu, v dobrej príležitosti ho však vychytal brankár Vantruba. V 85. minúte sa zmocnil lopty domáci Bernát, jeho strelu Putnocký vyškriabal na brvno. Keďže do konca stretnutia sa už nič vážnejšie neudialo, žlto-modrí si pripísali tretiu prehru na nulu za sebou.

Štatistika

Trnava - FC Košice 3:0 (1:0)

Góly: 6. Ďuriš, 66. Štefánik, 77. Azango. ŽK: bez kariet. Rozhodovali: Gemzický - Hancko, Straka - 1849 divákov.

SPARTAK: Vantruba - Koštrna, Štetina, Kóša, Breznik - Štefánik (78. Oseni), Procházka, Bainovič (62. Bernát) - Daniel (62. Ofori), Ďuriš (62. Azango), Paur (70. Ristovski). Tréner: Michal Gašparík.

FC KOŠICE: Putnocký - Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák - Varga (61. Qose), Golikov (76. Sovič) - Liener (61. Vasiľ), Faško, Petrák (61. Tidjani) - Sagna (76. Lačný). Tréner: Anton Šoltis.

Zvyšné výsledky 3. kola Niké ligy: Michalovce - Banská Bystrica 0:3 (0:2), Ružomberok - Dunajská Streda 1:1 (1:0), Skalica - Slovan Bratislava 1:2 (0:2), Žilina - Trenčín 5:2 (3:0), Podbrezová - Zlaté Moravce 1:0 (1:0).

Ďalší program nášho mužstva:

9.kolo (nedeľa 1.10.2023 o 17.30 hod.): Podbrezová - FC Košice,

10.kolo (sobota 7.10.2023 o 18.00 hod.): Skalica - FC Košice,

3.kolo Slovnaft cup (streda 11.10.2023 o 15.00 hod.): TJ Spišský Štiavnik - FC Košice,

11.kolo (sobota 21.10.2023 o 18.00 hod.): FC Košice - Dukla Banská Bystrica.