Smolný gól v poslednej minúte i skvelá domáca výhra. Dorast má za sebou štart ligy proti Slovanu

• 03.08.2021

Návrat košického dorastu do prvej ligy a hneď na úvod súboje so Slovanom Bratislava. Prvé zápasy našich dorastencov medzi elitou priniesli veľkú radosť, ale aj smútok.

Starší dorast mal na západe Slovenska na dosah minimálne bod za remízu, avšak domáci v 89. minúte dali jediný gól duelu a brali tri body. Duel sa nevydaril našej U17-ke, ktorá podľahla favoritovi 0:4. Úplne opačné emócie však mala novovytvorená kategória do 16 rokov (na fotke). Tá si ako jediná pripísala tri body po triumfe 1:0 gólom Noela Rebeja.

1. kolo I. LSD: ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0) FC Košice

Zostava FC: Repko – Tobiaš, Jakubko, Magda, Tišťan (90. Szabó), Gallo, Sovič, Terezka, Mihók (82. Reiter), Domik (90. Koch), Smieško (82. Oros)

Góly: 89. Dornai

Miroslav Sovič, tréner U19: „Do zápasu sme šli dobre pripravení a plní očakávania, pretože to bolo prvé kolo. Bolo veľmi ťažké odhadnúť zostavu, silu a spôsob hry súpera. Počas celého zápasu z našej strany bola dobrá organizácia hry, nasadenie a túžba dosiahnuť čo najlepší výsledok, chýbalo nám trošku viac pokoja v predfinálnej a finálnej fáze. V prvom polčase bolo možno cítiť miernu nervozitu pri ľahkých stratách pri zakladaní a vedení útoku, v druhom sme sa už dokázali dostať do rýchlych protiútokov, ale škoda nepresností v zakončení. S výkonom chlapcov som spokojný, hoci sme prehrali gólom v poslednej minúte zápasu, ale ak zopakujeme náš výkon a pridáme viac pokoja v zakončení, tak som presvedčený, že víťazstvá a body prídu čoskoro.“

Najbližší program I. LSD, 2. kolo:

FC Košice vs. FC Nitra – 07.08. o 11:00 – Hrá sa v Krásnej

1. kolo I. LMD: FC Košice 0:4 (0:2) ŠK Slovan Bratislava

Zostava FC: Drenka – Leško (57. Biľ), Kaleta, Baďo, Balog (80. Cúr), Baločko, D. Urban, Sabolčík, Gajtko (80. Barto), Slanina, P. Urban (66. Orság)

Góly: 33., 67. a 90. Rehuš, 42. Homola

Radoslav Školník, tréner U17: „Do zápasu sme mali dobrý vstup. Z hľadiska útočnej fázy sme si do polčasu vypracovali dve čisté gólové situácie, ktoré sme nepremenili, strely zo stredných vzdialeností smerovali mimo. V druhom polčase sme smerom k súperovej bránke neboli takí nebezpeční, naopak, súper prebral herne iniciatívu, čo vyplývalo z nedodržiavania hráčskych úloh v obrannej fáze. Súper bol efektívny, keď góly strelil po strelách zo stredných vzdialeností.“

Najbližší program I. LMD, 2. kolo:

FC Nitra vs. FC Košice – 07.08. o 10:00

1. kolo I. LMD: FC Košice 1:0 (1:0) ŠK Slovan Bratislava

Zostava FC: Kuruc – Komarek, Ivan, Zeleňák, Palfi, Veselý, Puzder (66. Glovacký), Bojčík (73. Juhan), Rebej (61. Vodenský), Tóth (41. Petrík), Kačmáry

Gól: 26. Rebej

Dominik Ivanko, tréner U16: „Už od začiatku týždňa bolo vidieť na chlapcoch entuziazmus a energiu,  bolo vidieť, že sa blíži 1. kolo. Prízvukoval som im, že ako nováčik v 1. lige si nič lepšie nemohli priať, ako začínať doma so Slovanom Bratislava. Chlapci nastúpili od začiatku zápasu koncentrovane, súpera sme nepúšťali do žiadnych šancí. To, čo sme si povedali pred zápasom, to chlapci splnili do bodky. Výborná organizácia hry z našej strany a kompaktnosť nás zdobila počas celého zápasu. Po strelení gólu sa chlapcom zdvihlo ešte viac sebavedomie a pokračovali naďalej v našej hre. Na ťažkom teréne sa prevažne hralo v strede poľa a tam sme boli úspešní, v 2. polčase sme opäť pokračovali v našej hre, škoda ešte dvoch nevyužitých šancí. Súper hrozil v závere zápasu hlavne po štandardných situáciách, ktoré sme výborne vyriešili. Chlapcom gratulujem k premiérovému víťazstvu, so samotnou hrou a výsledkom som určite spokojný.“

FC Nitra vs. FC Košice – 07.08. o 12:15