Skalicu sme zdolali 2:1, rozhodol Žan Medved!

• 23.02.2024

Futbalisti FC Košice zvíťazili v stretnutí 21. kola Niké ligy doma nad Skalicou 2:1, keď ich oba presné zásahy zaznamenal Žan Medved. Žlto-modrých čaká najbližšie záverečný zápas základnej časti Niké ligy, v sobotu 2. marca 2024 o 17.00 hod. sa predstavia na ihrisku Dukly Banská Bystrica.

Tréner Ján Kozák mladší urobil oproti predchádzajúcemu domácemu duel s Podbrezovou jednu zmenu, keď na ľavej strane zálohy Petráka nahradil Davis. Novinkou bola aj účasť dvoch čerstvých posíl Gorosita a Hočka na lavičke náhradníkov.

Aj keď aktívnejšie začali Skaličania, do prvých streleckých možností sa dostali žlto-modrí. V 6. minúte Obounet spätne našiel v pokutovom území Medveda, ale ten z vyloženej pozície nemieril presne. O minútu neskôr Fabiš uvoľnil Faška a jeho strela z 20 metrov mierila vedľa skalickej brány. V 12. minúte sa už domáci dočkali, Faško umnou prihrávkou z hĺbky poľa poslal do samostatného úniku Medveda, ktorý chladnokrvne otvoril skóre - 1:0. V 20. minúte Faško získal loptu v súboji so skalickým Gažim, našiel Medveda, ktorého tvrdú strelu brankár Luksch vyrazil pred seba a keďže dobiehajúceho Obouneta fauloval, nasledoval pokutový kop, ktorý spätne aj s celou situáciou predtým „požehnal“ VAR. Mimochodom, bola to vôbec prvá nariadená penalta v prospech žlto-modrých v tejto sezóne. Loptu si na biely bod postavil kanonier Medved a nekompromisne zvýšil na 2:0. Hneď z protiútoku sa zastreľoval skalický Morong, no Figueiredo bol na mieste. V 28. minúte to už tomuto hráčovi vyšlo, po prihrávke Hašu sa ocitol sám pred košickým brankárom a strelou po zemi vsietil kontaktný gól - 2:1. Tesne pred prestávkou mal šancu na hetrik Medved, ale po prihrávke Faška mieril vedľa brány hostí. V samom závere ešte centroval hosťujúci Krčík, hlavička Hašu skončila v rukách brankára Košičanov.

Po prestávke sa Obounet v 55. minúte dostal po víťaznom hlavičkovom súboji Medveda do čistej šance, ale ľavačkou zoči-voči brankárovi mieril vysoko nad. V 66. Nagy centroval z pravej strany a Hašov krížny volej minul košickú bránu. V 76. minúte našiel Faško centrom z pravej strany v pokutovom území Medveda, ale jeho strelu obrana hostí zblokovala. V 77. minúte Haša poslal pasom za obranu do šance striedajúceho Baumgartnera, ale Figueiredo včasným vybehnutím zabránil súperovi v koncovke. V 85. minúte Davis našiel centrom z ľavej strany Medveda, ale jeho zakončenie hlavou skončilo v rukách brankára Lukscha. V 86. minúte Skalica zaútočila po pravej strane, center našiel hlavu Černeka, ale ten hlavou mieril vedľa košickej brány. Keďže do konca stretnutia sa už na skóre nič nezmenilo, naši futbalisti si po štyroch kolách bez výhry pripísali vytúžený plný bodový zisk.

Štatistika

FC Košice - Skalica 2:1 (2:1)

Góly: 12. a 23. Medved (druhý z 11 m) - 28. Morong. ŽK: Innocenti, Figueiredo - Krčík, Mášik. Rozhodovali: Marhefka - Poláček, Vorel - 1583 divákov.

FC KOŠICE: Figueiredo - Šindelář, Kružliak, Innocenti - Fabiš, Gallovič, Faško, Greššák (84. Qose), Davis (90.+1 Hočko) - Medved, Obounet (68. Petrák). Tréner: Ján Kozák mladší.

MFK: Luksch - Krčík, Hradecký, Podhorín, Černek - Nagy, Hollý (70. Mášik) - Morong (70. Baumgartner), Haša (81. Vlasko), Gaži (63. Matejov) - Smékal (81. Sobczyk). Tréner: Pavol Majerník.

Výsledky 21. kola Niké ligy, sobota 24.2.2024: Žilina - Michalovce 1:1 (0:1), Trnava - Banská Bystrica 2:0 (2:0), Zlaté Moravce - Ružomberok 2:4 (2:2). Nedeľa 25.2.2024: Trenčín - Slovan Bratislava, Podbrezová - Dunajská Streda.

Najbližší program nášho mužstva:

22.kolo Niké liga (sobota 2.3.2024 o 17.00 hod.): MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice.