S Trenčínom doma bez gólov

• 09.03.2024

Futbalisti FC Košice remizovali v stretnutí 1. kola nadstavbovej časti v skupine o záchranu s Trenčínom 0:0. Žlto-modrých čakajú najbližšie dva zápasy na ihriskách súperov, najprv sa v piatok 15. marca 2024 o 17.30 hod. predstavia v regionálnom derby na pôde Michaloviec a potom v sobotu 30. marca 2024 o 15.00 hod. nastúpia v Zlatých Moravciach. Doma ich uvidíme až o mesiac v sobotu 6. apríla 2024 o 18.00 hod. v súboji proti Banskej Bystrici.

Tréner nášho mužstva Ján Kozák mladší určil na zápas s Trenčínom identickú zostavu ako naposledy v Banskej Bystrici.

Ako prví pohrozili žlto-modrí, Faškov center z pravej strany poslal Medved hlavou nad bránu Trenčína. Po štvrťhodine hry opäť centroval Faško, tentoraz z ľavej strany, lopta sa odrazila k Obounetovi, ktorého tvrdú strelu brankár Kukučka zneškodnil. V 19. minúte sa ozvali aj hostia, z pravej strany našiel Kmeť centrom Sundaya a jeho blesková koncovka minula tesne brvno košickej brány. Hostia boli pri chuti, v 24. minúte poslal Gong strieľaný center do „veľkého vápna“, ale Kupusovič v sklze tesne minul loptu. V 32. minúte Kmeť uvoľnil za obranou domácich Gajdoša, jeho spätný center našiel Bariša, ktorý z vyloženej pozície mieril nad bránu domácich. O dve minúty sa k zakončeniu hlavou dostal v ďalšej nebezpečnej pozícii Kupusovič, ale do brány mieriacu loptu stihol zblokovať Kružliak. Trenčania mali územnú prevahu a častejšie držali loptu na kopačkách, ale strelecky sa nedokázali presadiť.

Dve minúty po prestávke, hostia faulovali Hočka, Faško poslal center do pokutového územia, Kružliak našiel Medveda, ale ten zakončil nepresne. V 54. minúte po rohovom kope Kmeťa z pravej strany hlavičkoval maličký Sunday, ale Figueiredo skvelým reflexom zachránil žlto-modrých. V 58. minúte Košičania zavarili Trenčanom v šestnástke, koncovka Medveda ale nebola dostatočne razantná. V 64. minúte Bariš umne vysunul Kozlovského, ten našiel pred bránou voľného Kupusoviča, ktorý zoči-voči Figueiredovi zahodil čistú šancu. V 70. minúte vyhral Medved hlavičkový súboj, lopty sa zmocnil Faško a jeho bomba poriadne natiahla brankára Kukučku. V samom závere si naši futbalisti vytvorili tlak, ale keďže sa nedokázali strelecky presadiť, skončilo sa stretnutie bezgólovou remízou.

Štatistika

FC Košice - Trenčín 0:0

ŽK: Obounet, Gallovič - Gajdoš. Rozhodovali: Očenáš - Jánošík, Čajka - 2352 divákov.

FC KOŠICE: Figueiredo - Šindelář, Kružliak, Innocenti - Fabiš, Faško (79. Jones), Hočko, Gallovič, Davis - Medved, Obounet (66. Qose) Tréner: Ján Kozák mladší.

AS: Kukučka - Kmeť, Bondarenko, Stojslavljevič, Kozlovský (73. Skovajsa) - Gajdoš (73. Derlek), Bariš, Ben Sallam (64. Emeka) - Gong, Kupusovič (89. Donkor), Sunday (73. Uchegbu). Tréner: Ilija Stolica.

Zvyšné výsledky 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Ružomberok - Slovan Bratislava 0:1 (0:1), Žilina - Podbrezová 3:2 (3:0), Trnava - Dunajská Streda,

skupina o záchranu: Skalica - Banská Bystrica 1:2 (0:1), Zlaté Moravce - Michalovce 0:2 (0:0).