REVIEW I Vysoké domáce víťazstvo, hattrick Sagnu.

• 12.03.2023

Sobotňajší podvečer v Košickej futbalovej aréne priniesol druhé vystúpenie našich chlapcov na domácej pôde v jarnej časti a zaslúžené víťazstvo nad nováčikom z Oravy.  Zápas bol od začiatku v našej réžii a bolo len otázkou času, kedy sa nám podarí prekonať defenzívu hostí. Nakoniec sa diváci dočkali streleckého koncertu nášho tímu v druhom polčase, kedy vynikol hattrickom Landing Sagna.

Zápas 20. kola priniesol zaujímavý zápas v ktorom sme boli svedkami jasnej prevahy nášho tímu. Už v 3. minúte mohol otvoriť skóre stretnutia Miloš Lačný, po skvelej kolmici od Pačindu však bránu hostí minul. Naši chlapci pokračovali v nátlakovej hre a dostávali sa do výhodných streleckých pozícii, hlavne po nábehoch aktívnej dvojice na ľavej strane Mizerák – Nafiu. Viacero dobrých príležitostí však ostalo nevyužitých, najprv bol blízko k otváraciemu gólu Lačný, následne sa zoči voči Balážovi ocitol Pačinda. Prvého gólu sme sa tak mohli dočkať v 25. minúte, po ruke Ončáka v šestnástke hostí zahrával pokutový kop Pačinda, jeho strelu k ľavej žrdi však brankár hostí Baláž vyrazil a poradil si aj s dorážkou Lačného. Naši chlapci pokračovali v aktivite a postupne svoje príležitosti nevyužili najprv v 32. minúte Pačinda, keď neprestrelil hradbu tiel hostí, diváci sa už už tešili z gólu v 41. minúte, keď po centri Mizeráka hlavičkoval k vzdialenejšej žrdi Lačný. Jeho pokus však zázračne vyrazil brankár hostí Baláž. O minútu neskôr po centri Mizeráka zľuftoval pred opustenou bránkou hostí v ideálnej pozícii Jakubko. Do kabín sme tak odchádzali aj napriek drvivej prevahu za nerozhodného stavu 0:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Naši chlapci do neho vstúpili s jasným cieľom, čo najskôr streliť úvodný gól a zlomiť tak odpor hostí. Nakoniec sme sa dočkali v 56. minúte, center zľava posunul Baláž iba za seba a nepokrytý Boris Turčák zblízka hlavou nasmeroval loptu od brvna za čiaru – 1:0. v 60. minúte prišli na ihrisko Liener so Sagnom keď vystriedali Nafiu a Lačného a tento ťah trénera Šoltisa sa ukázal ako rozhodujúci. Už o malú chvíľu sa v 66. minúte presadil striedajúci Liener, keď hlavou premenil ideálny center z pravej strany od Borisa Turčáka – 2:0. Po tomto upokojujúcom góle prišlo predstavenie druhého striedajúceho hráča, Landing Sagna sa dokázal strelecky presadiť v rozpätí jedenástich minút hneď trikrát a pripísal si na svoje konto hattrick. Prvý gól zaznamenal v 75. minúte po našom rýchlom protiútoku do otvorenej obrany hostí, kedy zužitkoval presnú prihrávku Erika Pačindu a svojim desiatym gólom v sezóne zvyšoval na 3:0. Už o minútu nato zužitkoval ideálnu prihrávku za obranu a chladnokrvne zvýšil na 4:0. O čisté konto pripravil Matúša Kiru v 84. minúte hosťujúci Jackuliak, čestný úspech hostí zaznamenal presnou hlavičkou k vzdialenejšej žrdi.  Ovácie tribún si Sagna vyslúžil v 86. minúte, keď opäť po rýchlom protiútoku a prihrávke Pačindu dokonal svoj hattrick strelou popod brankára Baláža – 5:1.

II. liga, 20. kolo, 2022/2023: FC Košice 5:1  (0:0)  MFK Dolný Kubín

FC Košice : Kira – Jakubko, Krivák (C), Šindelář – Mizerák (74. Petrák), Varga (82. Jonec), Jakúbek, Turčák (82. Gladiš) - Pačinda, Lačný (60. Sagna), Nafiu (60. Liener)
MFK Dolný Kubín : Baláž – Sopúch (C), Luka, Lukáčik, Ončák (30. Machaj), Bielak, Kolorédy, Jackuliak, Budinský (86. Straka), Farský (82.Okechukwu), Sedláček

Góly : 56. Turčák, 66. Liener, 76.,77., 87. Sagna – 84. Jackuliak

Žlté karty: 50. Mizerák – 17. Luka

Rozhodovali: Bálint Kiss – Martin Vitko, Matej Zemko

Diváci : 845

Najblžšie sa naši chlapci predstavia na domácom ihrisku už v sobotu 18.3., kedy o 15:30 privítame tím FK Humenné.

Vstupenky si môžete zakúpiť online tu :

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Odohrali sme dobrý kvalitný zápas z našej strany. Najväčší problém bola trošku nervozita na kopačkách našich chlapcov, trošku dlhšie sme čakali na úvodný gól. Škoda nepremenenej šance Miloša Lačného z úvodu stretnutia, potom do toho prišla aj nepremenená penalta Erika Pačindu. Ale chlapcom som veril, bola na nich vidieť chuť a odhodlanie zvíťaziť. Chlapci išli za svojim cieľom, čo bolo vidieť aj po úvodnom góle. Ukázali sme veľmi pekné akcie. Po tom prvom góle sa chlapci ukľudnili a užívali si zápas. Viem, že košický divák je náročný, najradšej by bol keby bolo po desiatich minútach 3:0, ale niekedy sa to nepodarí. Myslím si, že sme boli po celý zápas lepším mužstvom a víťazstvo je zaslúžené, možno sme mohli streliť aj viacej gólov, ale musím chlapcov pochváliť. Zápas odmakali a pracovali poctivo až do konca, neuspokojili sa s vedením a išli naplno až do jeho záveru. Súper dobre bránil, okrem gólu si nevypracoval žiadnu inú príležitosť. Môžeme sa teraz z výsledku chvíľku radovať, ale už od pondelka sa koncentrujeme na najbližší zápas a ideme krok za krokom za našim cieľom.“

Boris Turčák, strelec úvodného gólu FC Košice: „Prvý gól nám pomohol, potom sme sa uvoľnili a padli ďalšie štyri góly. Všetko je o hlave, tie zápasy sú ťažké, súperi k nám chodia len brániť a čím dlhšie držia nerozhodný výsledok, tým náročnejšie to máme. Som rád, že som svojim gólom mužstvu pomohol, gól a asistencia vždy potešia, ale dôležitý je výsledok a úspech celého tímu.“