REVIEW I S Humenným sme doma len remizovali 1:1.

• 18.03.2023

Sobotňajšie popoludnie v Košickej futbalovej aréne prinieslo tretie vystúpenie našich chlapcov na domácej pôde v jarnej časti. Vo východniarskom derby sme pred peknou návštevou vyše 1.500 divákov privítali tím FK Humenné.  Zápas v ktorom sme celý čas dobíjali bránu hostí sa nakoniec skončil nečakanou deľbou bodov, jediný gól nášho tímu strelil Landing Sagna.

Zápas 21. kola sa začal tak ako sa predpokladalo. Naši chlapci sa pustili do súpera, ktorý sa spoliehal predovšetkým na pozornú defenzívu a tomu prispôsobil aj svoju hru. Od začiatku sme boli svedkami množstva súbojov v strede poľa, veľa šancí sme si však v prvom polčase nedokázali vytvoriť. Prvú vážnejšiu príležitosť mali v 7. minúte naši chlapci po strele Vargu, brankár Knurovský však jeho strelu aj so šťastím vyrazil nohami na roh. Otvoriť skóre zápasu mohol v 37. minúte nakoniec náš súper, keď sa po zaváhaní v našej obrane dostal k lopte Diamé. Prekonaného Valacha však na bránkovej čiare zastúpil Jakubko. V závere polčasu sme si vypracovali dve veľké príležitosti, najprv sa z blízka nedokázal presadiť Pačinda a Gallovičovu dorážku zastavilo brvno Knurovského brány. Do kabín sme tak odchádzali za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý polčas priniesol rovnaký obraz hry ako v prvom polčase. Naši chlapci mali územnú prevahu avšak bez gólového efektu. V 57. minúte mohol streliť úvodný gól zápasu Jakubko, po vynikajúcom centri Jakúbeka však z blízka hlavičkoval vedľa brány Knurovského. Šok prišiel v 60. minúte keď platilo pravidlo nedáš - dostaneš. Po sérii chýb v strede poľa sa hostia po rýchlom protiútoku dokázali presadiť zásluhou agilného Songa - 0:1. Vyrovnať sa nám podarilo v 69. minúte, keď sa po centri striedajúceho Lienera dokázal v šestnástke presadiť Sagna - 1:1. V 74. minúte mohol byť hrdinom stretnutia druhý striedajúci hráč Miloš Lačný, jeho tvrdú strelu však Knurovský reflexívne vyrazil nad. Záver zápasu sa niesol v nervóznom duchu, hostia sa snažili neustálim zdržovaním a kúskovaním hry neinkasovať. Potrestať ich mohol v úplnom závere Erik Pačinda, jeho volej z hranice šestnástky však len tesne minul bránu hostí. Zápas sa tak skončil nečakanou remízou 1:1.

II. liga, 21. kolo, 2022/2023: FC Košice 1:1  (0:0)  FK Humenné

FC Košice : Valach – Jakubko (67. Lačný), Krivák (C), Šindelář – Mizerák, Varga, Jakúbek, Gallovič (86. Jonec) - Pačinda, Sagna, Nafiu (67. Liener)
FK Humenné : Knurovský – Dzúrik, Komjatý (90. Vasiľ), Kranthove – Harvila (C), Komár (90. Šnurik), Zlacký, Song (67. Losiev), Wroblewski (73. Dopater) – Diame, Avetisian

Góly : 69. Sagna – 60. Song

Žlté karty:  51. Mizerák  – 32. Komár, 78. Zlacký, 83. Knurovský

Rozhodovali: Matej Choreň – Tomáš Straka, Simeon Vass

Diváci : 1.552

Hlasy po zápase :

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Tak určite sme sklamaní, najmä z toho výsledku. Ten prvý polčas nebol z našej strany ideálny, ťažko sme sa presadzovali do zhustenej obrany súpera. Nevedeli sme si vytvoriť súvislí tlak, chýbala nám ľahkosť a agresivita. V závere polčasu sme si vypracovali šance, škoda, že sa nám nepodarilo skórovať. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, škoda toho inkasovaného gólu, bol to lacný gól po sérii našich chýb v strede poľa. Nemôžeme si dovoliť takto ľahko inkasovať doma. Cez to všetko sme si vytvorili 4-5 čistých šancí. Z tohto hľadiska sa mi to hodnotí veľmi ťažko, doplácame na efektivitu a to nás momentálne zrazilo na kolená. Pred inkasovaným gólom sme tam mali čistú šancu Kubom Jakubkom, hneď nato sme inkasovali. Napriek tomu sa nám podarilo relatívne rýchlo vyrovnať a zostávalo dosť času ten výsledok ešte otočiť. Hneď po góle sa ocitol v čistej šanci Miloš Lačný, dve dobré príležitosti mal Erik Pačinda, hlavne pri tej strele v samom závere nám chýbal kúsok šťastia. Súper hral oduševnene, bránil zodpovedne ale nato sme boli pripravení, to nás neprekvapilo. Zrazilo nás nepremieňanie šancí, máme dosť skúsené mužstvo nato aby sme si s tým dokázali poradiť. Takéto zápasy musíme zvládať. Bohužiaľ nedokázali sme byť efektívni v koncovke. Určite sme sklamaní, je to strata a nikto s tým nerátal. Musíme si to vyhodnotiť, ale zároveň musíme mať hlavy hore. Musíme sa zmobilizovať. Súťaž sa nekončí, ideme ďalej. “

Najblžšie sa naši chlapci predstavia na ihrisku FC ŠTK 1904 Šamorín v nedeľu 26.3. o 13:00.