REVIEW | Z domáceho súboja proti Banskej Bystrici sme odišli bez bodu

• 04.10.2020
Vo včerajšom šlágri kola sme proti lídrovi tabuľky nedokázali bodovať. Skorý gól Laksika po dorážke a zásah Staršieho z malého vápna korigoval z penalty iba kapitán František Pavúk. To na remízu, bohužiaľ, nestačilo.

II. liga, 11. kolo, 2020/2021: FC Košice 1:2 (0:1) MFK Dukla Banská Bystrica

FC Košice: Kira – Elexa, Matta (46. Kis), Ristovski, Gáll, Jakúbek, Pavúk (C), Novák (46. Robinson Blandon), Ford, Jonec, Liener (71. Turik)

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Richtárech (90+3. Tóth), Uhrinčať (83. Vajda), Starší, Laksik, Kupčík, Snitka, Polievka (C) (76. Dolný), Frimmel, Prikryl

Góly: 70. Pavúk (pen.) – 5. Laksik, 65. Starší

Žlté karty: 31. Novák (VSS) – 30. Uhrinčať (BBY), 51. Nosko (BBY), 69. Prikryl (BBY), 72. Gáll (BBY)

Rozhodovali: Ladislav Prešinský – Dušan Štofik, Martin Špivák

Bez divákov.

Ohlasy po zápase:

Marek Fabuľa, tréner FC Košice – hodnotenie zápasu: „Takéto zápasy stále rozhodujú detaily. My sme urobili viac chýb a preto sme prehrali. Musíme naďalej pracovať na tom istom – aby sa hráči dokázali plnohodnotne pripraviť, aby boli koncentrovaní od prvej minúty až do tej poslednej a aby dokázali odviesť maximum z potenciálu, ktorý v sebe majú.“

Matej Jakúbek, hráč FC Košice – hodnotenie zápasu: Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas – ťažký súper, skúsené mužstvo. Celý týždeň sme sa na nich zodpovedne pripravovali. Myslím si, že optickú prevahu sme mali, aj ten tlak tam bol, hlavne v druhom polčase, kedy sme šli za gólmi. Nakoniec paradoxne my sme dostali gól na 0:2 a potom sme sa už ťažko dostávali naspäť do zápasu. Dokázali sme na to zareagovať z penalty a potom chýbal možno už len kúsok šťastia, aby sme bodovali. Hoci je to málo, aj ten jeden bod z domáceho zápasu by bolo aspoň niečo.“

O zákaze fanúšikov na štadiónoch a o vynájdení sa fanklubu: „Diváci určite chýbali. Sme radi, že nás prišli podporiť aspoň spoza štadióna, my sme ich registrovali celý zápas. Na konci nám vyjadrili podporu. Musíme ale ďalej makať, odjazdiť to. Verím, že aj tie opatrenia budú také, že ďalší zápas už bude môcť prísť na štadión aspoň hŕstka divákov.