REVIEW | Proti Podbrezovej bezgólová remíza, dohrávali sme v desiatich

• 08.05.2021

Jeden z ťahákov 28. kola II. ligy sa skončil bezgólovou remízou. Podbrezová bojujúca o postup do Fortuna ligy nedokázala využiť viac ako polhodinovú presilovku po vylúčení Samuela Magdu, na druhej strane sme my z protiútokov nedokázali prekonať Ludhu.

Domáci začali aktívnejšie, v prvých minútach nás nepustili k lopte. Ďatko v deviatej minúte síce po trme-vrme pred Kirom skóroval, no bolo to z ofsajdu. Odpoveď prišla od Martina Sabola, ktorý napriahol spoza veľkého vápna a Richard Ludha musel jeho ranu vyrážať len späť do hry. S dorážkou sa chcel prihnal Samuel Gladiš, no bol príliš ďaleko. V prvom polčase ukázal niekoľko skvelých sklzov František Pavúk, jedným z nich znemožnil vyslať Grešákovi finálnu prihrávku, po ktorej by Podbrezovčan šiel sám na Kiru.

Smolných desať minút sme zažili na začiatku druhého dejstva. Samuel Magda prv nešťastne trafil tvár Borisa Godála, za čo videl prvú žltú kartu, aby v 55. minúte videl aj druhú žltú a následne červenú po zákroku zozadu na Daniela Pavúka - dohrávali sme tak v desiatich. Matúš Kira si udržal nulu, keď vytesnil pokus Galčíka nad brvno, center rovnakého hráča vyboxoval len pred seba, definitívne ho odkopol pred Špyrkom Kim. Na strane druhej poslal Erik Pačinda priamy kop vedľa ľavej žrde, aby v 64. minúte vysunul Martina Sabola, ktorý v rýchlosti neprebral loptu ideálne a v hodine dvanástej ho zastavil čisto Godál. Podbrezová početnú výhodu o jedného muža nevedela pretaviť do gólu z hry, zvyšné šance prišli až v záverečnej päťminútovke. Gól Chrisa Velikého padol prinajlepšom z centimetrového ofsajdu, pred Kirom po rohovom kope prestrelil z voleja Mikuláš Bakaľa. S príchodom nadstaveného času sme sledovali výmenu názorov pri našej lavičke, žlté karty obdržali Pajer s Pačindom. S dodatočnou červenou kartou po komunikácii rozhodcov vyšiel aj náš tréner Jozef Vukušič, ktorý sa už iba z tribúny prizeral, ako sme posledné sekundy bezgólového duelu ubránili už aj s navrátilcom do zostavy - Ondrejom Elexom. Pre mladého stopéra to boli prvé minúty od februárového stretnutia s Liptovským Mikulášom.

V ZELPO Aréne sa body delili, po priebehu zápasu sme si pripísali proti Podbrezovej cenný bod po výsledku 0:0.

II. liga, 28. kolo, 2020/2021: FK Železiarne Podbrezová 0:0 FC Košice

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kukoľ (85. Bartoš), Godál, Pajer, Paraj, Grešák (46. Špyrka), Grendel (C) (73. Chvátal), Bakaľa, Ďatko (73. Gerebenits), Galčík, D. Pavúk (66. Breznanik)

FC Košice: Kira – Kis, Magda, F. Pavúk, Kim (90+1. Elexa) – Karaš (90+1. Tišťan), Kountouriotis (82. Veliký), Jakúbek – Pačinda (C), Gladiš, Sabol (71. Liener)

Žlté karty: 69. Breznanik, 90. Pajer – 47. Magda, 90. Pačinda

Červená karta po druhej žltej: 55. Magda

Rozhodovali: Lukáš Dzivjak – Pavel Jánošík, Jakub Košecký

Ohlasy po zápase:

Rudolf Urban, asistent trénera – hodnotenie duelu: „Po ťažkých zápasoch, ktoré sme mali v lige proti súperom z prvej polovice a takisto dueloch so Žilinou, ktoré máme v nohách, sme vedeli, že to bude ťažký duel. Vedeli sme, o čo Podbrezová hrá, boli sme na to pripravení. Chceli sme vyhrať, ale vzhľadom na vývoj stretnutia je jeden bod pre nás malá výhra. Cez polčas sme si hovorili, aby sme boli trpezliví, aby sme nestrácali zbytočné lopty, pretože v prvom polčase sme mali zopár strát. Všetko sa to ale zmenilo, keď sme prišli o jedného hráča. Naše plány sa vtedy sústredili na defenzívu. Musíme povedať, že sme mali nepríjemné brejky, z ktorých sme však mohli dať gól a napokon aj vyhrať.“

Erik Pačinda, kapitán FC Košice – hodnotenie duelu: „Chceli sme zápas Podbrezovej znepríjemniť, čo sa nám aj podarilo. Hrali sme obetavo, podľa mňa sme mali viac šancí ako oni. Domáci hrali nechutný agresívny futbal, ale my sme sa s tým vysporiadali. Aj v desiatich hráčoch sme to uhrali, je to zaslúžený bod. Vylúčenie nás stmelilo, dalo nás dokopy, aby sme to ukopali.“

Gól Chrisa Velikého nebol uznaný kvôli ofsajdu. Ako to spätne vníma Pači? „My sme si to pozreli a mne sa zdalo, že to ofsajd nebol. Pokojne sme mohli získať aj tri body, hoci sme dohrávali v desiatich.“