PRÍPRAVA I V prvom zápase letnej prípravy sme zvíťazili na pôde FK POHRONIE 5:0.

• 23.06.2023

Prvý prípravný zápas žlto-modrých sa odohral v Kalinove, našim súperom bol tím FK Pohronie. Zverenci trénera Antona Šoltisa zvíťazili presvedčivo 5:0, dvoma gólmi sa uviedli aj čerstvé posily, keď najprv na 3:0 zvyšoval Michal Faško a štvrtý gól nášho tímu pridal Žan Medved.

Prvý prípravný zápas zhodnotil tréner Anton Šoltis „Na veľmi dobre pripravenom ihrisku v Kalinove sme odohrali dobrý zápas. Záťaž sme chlapcom rozložili na polčas. Prvý polčas sme boli v ofenzíve nebezpeční, čo sme potvrdili dvoma gólmi. Z pohľadu defenzívy to bolo tiež v poriadku, súpera sme do ničoho nepustili. V druhom polčase prišla na ihrisko druhá partia, tam sme odohrali rovnako kvalitný polčas, dali sme tri góly, mohli sme ešte minimálne dva pridať. Zápas splnil to čo sme od neho očakávali, chlapci si schuti zahrali, dodržiavali to čo sme od nich chceli. Noví hráči sa ukázali v dobrom svetle, myslím si, že by mohli byť platnými posilami. Samozrejme potrebujú ešte čas, aby si na chlapcov zvykli a aby do seba dostali naše automatizmy a systémové veci. Príprava je na začiatku, pokračujeme ďalej. “ prvý gól v žlto-,modrom drese si na svoje konto pripísal útočník Žan Medved, ktorého prvý gól potešil, zhodnotil aj prvý  týždeň prípravy a pocity z mužstva „Prvý zápas, výborný výsledok, päť gólov, mohlo byť ich aj viac, šancí sme nato mali dosť. Vzadu sme udržali nulu, takže z tohto pohľadu to je výborné. Všetci sme ostali zdraví a to je v tomto období to najhlavnejšie. Samozrejme, môže to byť ešte lepšie, čo sa týka kombinácii a výkonu, ale išlo o prvý zápas a času na zlepšenie ešte máme dosť. Som rád, že sa mi podarilo skórovať, aj keď je to len príprava, som rád, že som na gól nemusel dlho čakať.  Čo sa týka prvého týždňa prípravy, úvod je vždy ťažký, veľa sme toho nabehali, ale takto to má byť a všetci sme nato pripravení. V mužstve sa cítim výborne, kabína ma prijala dobre, takže v tomto ohľade je to v poriadku. Cítim sa tu veľmi dobre a som rád, že som v tomto mužstve. Teším sa na budúcnosť a na spoluprácu s chalanmi.“ . Medzi strelcov sa zapísal aj Michal Faško, skúsený hráč a nateraz posledná posial žlto-modrých „V prvom rade, som rád, že po náročnom tréningovom týždni sa nám podarilo po peknom výsledku poraziť kvalitného súpera, ktorý bude hrať o špicu tabuľky v druhej lige. Pozitívom je, že sa nám nikto nezranil. Pomohli nám dva rýchle góly po chybách súpera a mali sme ešte ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. A aj po prestriedaní sme sa v náročnom teplom počasí snažili udržať tempo zápasu a strelili sme ďalšie góly a zápas kontrolovali až do konca. Gól ma potešil, ale verím, že tie dôležitejšie som si nechal na ligu, som však rád, že som aj takto pomohol mužstvu k dobrému výsledku.“.

FK Pohronie – FC Košice 0:5 ( 0:2 )

Zostava FC Košice I. polčas : Kira – Veselý, Šindelář, Magda – Petrák, Gallovič, Qose, Vasiľ – Turčák, Slanina, Liener

Zostava FC Košice II. polčas : Valach – Magda, Krivák, Veselý – Golikov, Qose, Sovič, Faško, Mizerák – Pačinda, Medved

Góly : 3. Liener, 10. Magda, 63. Faško, 65. Medved, 70. Pačinda

Najblžšie sa naši chlapci predstavia v domácom prostredí, v stredu 28.júna o 17:00 proti MFK Ružomberok. Zápas sa odohrá v KFA.

PERMANENTKY NA NOVÚ SEZÓNU KÚPIŠ ONLINE TU.