PRÍPRAVA I V Prahe sme nestačili na Bohemians.

• 12.07.2023

Futbalisti FC Košice podľahli v úvodnom stretnutí v rámci herného sústredenia v Českej republike tímu Bohemians Praha 1:4, keď do prestávky bol stav ešte nerozhodný 1:1. O jediný presný zásah žlto-modrých sa postaral slovinský útočník Žan Medved. Ďalší prípravný súboj čaká zverencov trénera Antona Šoltisa v sobotu 15.júla v Pardubiciach, kde ich vyzve miestny prvoligový FK.

Bohemians 1905 - FC Košice 4:1 (1:1)

Góly: 16. Kozák, 61. Matoušek, 70. Hůlka, 86. Necid - 21. Medved. ŽK: Krivák. Rozhodovali: Švorc - Polena, Hlaváček.

BOHEMIANS: Reichl - Kadlec, Křapka, Hybš - Köstl, Jindřišek, Hrubý, Kovařík - Kozák, Mužík - Puškáč Druhý polčas: Soukup - Köstl, Hůlka, Vala - Dostál, Jánoš, Beran, Hála - Matoušek, Prekop - Necid.

FC KOŠICE: Kira - Jakubko, Krivák, Šindelář - Turčák (62. Golikov), Qose (79. Sovič), Gallovič (46. Greššák), Petrák (79. Vasil) - Pačinda, Faško.

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi. Prvých tridsať minút to bol z našej strany dobrý výkon. Našim cieľom bolo vychádzať zo strednej zóny, aby sme súpera držali na dištanc. V tomto úseku hry sme mali dobrú organizáciu hry, aj keď sme dovolili domácim dostať sa po našej chybe do vedenia, ale zakrátko sme dokázali vyrovnať. Po spomínanej polhodine hry súper začal preberať iniciatívu a dostával nás pod tlak. Po prestávke Bohemians prestriedal desiatich hráčov a my sme sa už nevedeli dostať do ofenzívnej akcie. V súbojoch sme boli neskoro, neboli sme dôrazní, ale aspoň sa moji hráči presvedčili, kde je úroveň českej ligy. Musíme hrať jednoznačne sebavedomejšie a s vyššou mierou rizika vo finálnej fáze, inak nemáme proti súperom podobnej kvality šancu. Domáci ťažili zo štandardných situácií, respektíve nebezpečných centrov. Výsledok je pre nás síce krutý, ale presvedčili sme sa, že ak sa chceme výkonnostne posúvať, musíme zlepšiť organizáciu našej hry aj bez lopty, nie len vtedy, keď ju máme v moci. Bolo to pre nás veľmi poučné stretnutie, najmä pre mladších hráčov to bolo z pohľadu získavania skúseností a jednoznačne potrebujeme odohrať viac takýchto zápasov. Samozrejme, potrebujeme aj zapracovať na súhre, keďže máme viacero nových hráčov. Verím, že postupne sa bude náš herný prejav zlepšovať.“