PRÍPRAVA I V Liptovskom Mikuláši sme zvíťazili 2:1.

• 09.07.2023

Máme za sebou štvrtý prípravný zápas, v ktorom sme sa včera dopoludnia stretli s Liptovským Mikulášom. Na súperovom štadióne v krásnom teplom slnečnom počasí sme zvíťazili 2:1 . Naši chlapci si tak pripísali druhé víťazstvo v príprave po góloch Galloviča a Golikova.

V sobotu dopoludnia boli diváci svedkami bojovného a vyrovnaného stretnutia v ktorom sa nakoniec z víťazstva radovali naši chlapci. Hra sa prevažne odohrávala v strede poľa, kde sme len veľmi ťažko presadzovali proti veľmi dôreznej hre domácich. Skóre stretnutia otvoril v 15. minúte zápasu Gallovič. Po polčase sa domácim podarilo vyrovnať zásluhou Teplana. Víťazstvo na našu stranu priklonil gólom v úplnom závere stretnutia Golikov.  Bolo to posledné vystúpenie žlto-modrých pred odchodom na sústredenie do Čiech, kde si naši chlapci zmerajú sily s Bohemians Praha a FK Pardubice.

foto zdroj: mfktatran.sk

MFK Tatran Liptovsky Mikuláš - FC Košice 1:2 (0:1)

Góly FC : 15. Gallovič , 89. Golikov

FC Košice: Putnocký - Jakubko, Krivák, Šindelář, Turčák, Qose, Gallovič, Mizerák,Faško, Sagna, Vasiľ

Striedali: Valach, Petrák, Veselý, Sovič, Golikov, Slanina

Anton Šoltis, tréner FC Košice: " Do zápasu sme vstúpili aktívne, boli sme silný na lopte a ovládli sme stred poľa. Postupom času sme však strácali dynamiku, hra sa časom vyrovnala a odohrávalo sa to prevažne v strede ihriska. Využili sme svoju príležitosť a po góle Galloviča sme šli dovedenia. V druhom polčase nás súper trošku dostal pod tlak po štandardných situáciách, kedy sa mu po jednej z nich podarilo aj vyrovnať. V tom druhom polčase sme sa opäť snažili presadiť, ale súper nás do veľkých príležitostí nepúšťal. Domáci boli dobre organizovaní a dôrazní, takže s týmto sme mali trošku problémy. V druhom polčase tam prišli naši mladí chlapci, trošku viac to rozbehali a za svoju snahu boli nakoniec odmenení, keď sa po peknej individuálnej akcii presadil Golikov a rozhodol tak o našom víťazstve. Celkovo to bol vyrovnaný a bojovný zápas, po hernej stránke je čo zlepšovať, ale s nasadením a bojovnosťou chlapcov som spokojný."