PRÍPRAVA I Prvý domáci zápas máme za sebou, Ružomberku sme podľahli 2:3.

• 29.06.2023

Do série dvoch prípravných zápasov v domácom prostredí pred nováčikovskou sezónou v najvyššej súťaži vykročili žlto-modrí tesnou prehrou 2:3 proti Ružomberku. V stredajšom domácom súboji čelili pred veľmi peknou návštevou kvalitnému súperovi, ktorý do polčasu viedol 2:0, po zmene strán za náš tím skóroval dvakrát Erik Pačinda.

Tréner Anton Šoltis vyrukoval na Ružomberok s výrazne mladou základnou zostavou, keď šancu od začiatku dostali Varga, Magda, Sovič a Slanina. Naši chlapci inkasovali v prvom polčase dva góly. V 17. minúte sa presadil z pokutového kopu Bóďa a tesne pred koncom polčasu zyšil na 2:0 z pohľadu hostí Domonkos. Výraznejšiu zmenu prinieslo polčasové prestriedanie, do hry sa dostali čerstvé posily Qose, Faško a Medved. Napriek tomu sa všek najprv presadili hostia a po góle hosťujúceho Chriena zvyšovali už na 0:3. Nádej na obrat vykresal v 66. minúte premenenou penaltou Erik Pačinda, ktorý sa o trinásť minút neskôr presadil aj po prihrávke novej posily Michala Faška. To však bolo z pohľadu skóre všetko a z víťazstva 3:2 sa tak tešili hostia spod Čebraťa.

FC Košice – MFK Ružomberok 2:3 (0:2)

Góly: 66. Pačinda (pen.), 79. Pačinda – 17. Boďa (pen.), 45. Domonkos, 57. Chrien

Karty:   24. Petrák, 90+1. Medved – 28. Maslo

FC Košice: Valach – Veselý, Krivák, Magda, Golikov, Gallovič, Sovič, Petrák, Vasiľ (C), Liener, Slanina

Náhradníci: Kira – Turčák, Šindelář, Qose, Pačinda, Faško, Medved, Mizerák

Tréner FC Košice Anotn Šoltis : „Som veľmi rád, že máme možnosť odohrať takéto kvalitné zápasy. Na chlapcoch bolo vidieť, že majú trošku ťažšie nohy, ale v tejto fáze je to normálne. V prvom polčase sme sa hľadali a pre našich mladých hráčov to bola veľká škola. Bol to dobrý zápas, pre nás veľmi poučný. Súper trestal naše chyby, ale iba takéto zápasy nás posunú. Každopádne nás čaká ešte dosť roboty. Chlapci potrebujú čas a snažíme sa deliť minutáž rovnomerne. V druhom polčase tam z našej strany bolo viac kvality, podarilo sa nám dvakrát skórovať a celkovo ten prejav bol lepší. Bola tam ešte viditeľná nesúhra, ale to sa bude časom zlepšovať. Je veľmi dobré pre mladých hráčov, že môžu okúsiť kavlitu fortunaligových tímov, aby si to zažili na vlastnej koži ako sa na tejto úrovni hrá. Kvalita tu je a pred nami sú ešte štyri týždne prípravy.“

Erik Pačinda strelec dvoch gólov : „Ružomberok je veľmi kvalitný súper, ktorý nám ukázal naše nedostatky. V prvom polčase boli rýchlejší, potom sme to prestriedali a vyzeralo to lepšie. Na to však príprava slúži a tréneri si testujú nejaké veci. Celkovo to bol dobrý zápas.“

Michal Faško o prvom zápase v KFA : „Je radosť tu hrať. Nikto nechce prehrávať, ale je to iba príprava a my noví sa ešte trochu hľadáme. V tejto fáze nastupujeme z náročných  tréningov a chýbala nám taká ľahkosť. Je to však súčasť prípravy. Videli sme, čo  nás čaká v lige a musíme sa pripraviť lepšie,“

V sobotu sa naši chlapci predstavia opäť v domácom prostredí, našim súperom bude od 16:00 v KFA tím Kisvárda FC. Vstup je voľný.