Po skvelom úvode sme nestačili na Banskú Bystricu

• 21.10.2023

Futbalisti košického FC nestačili v stretnutí 11. kola Niké ligy doma na Banskú Bystricu, ktorej napriek vedeniu 2:0 podľahli 2:4. Naši futbalisti sa najbližšie predstavia v stredu 25. októbra v zápase štvrtého kola Slovnaft cupu na ihrisku druholigového Šamorína a v Niké lige ich následne v nedeľu 29. októbra čaká duel na Tehelnom poli proti Slovanu Bratislava. Doma ich potom uvidíme v piatok 3. novembra v prestížnom dueli s Dunajskou Stredou.

Tréner Anton Šoltis opäť pristúpil k viacerým zmenám v základnej zostave, ku kľúčovým patril predovšetkým návrat ofenzívnych ťahúňov Pačindu a Medveda, ako aj zaradenie Vargu do stredu poľa.

Kým v doterajších štyroch domácich zápasoch skórovali žlto-modrí iba raz, tentoraz sa už do 11. minúty radovali až dvakrát! O oba presné zásahy v bystrickej sieti sa postarali navrátilci z maródky. Najprv v 8. minúte Faško odvážne prenikol z hĺbky poľa, umne našiel v pokutovom území Pačindu, ktorý strelou z prvej otvoril skóre - 1:0. O tri minúty Mizerák krížnym pasom našiel Šindelářa, ten sa pozrel do pokutového územia, kde našiel číhajúceho Medveda, ktorý hlavou zvýšil už na 2:0. Bleskový úvod Košičanov nabudil tribúny a pripomenul, že futbalisti nováčika góly strieľať nezabudli. Domáci hrali s veľkou chuťou a najmä po krajných priestoroch prevetrávali obranu Dukly. Lenže aj tá postupne vystrkovala rožky, v 24. minúte sa brankár Kira pošmykol pri odkope ďaleko od pokutového územia, Rymarenko centroval do šestnástky a tiesnený kanonier Polievka minul odkrytú bránu Košíc! V 28. minúte už bol slovenský reprezentant efektívnejší, centrom z pravej strany našiel Rymarenka, ktorého fauloval Fabiš a nariadenú penaltu sám faulovaný premenil na zníženie - 2:1. O 10 minút bol v akcii opäť Polievka, po centri Záhumenského však mieril hlavou tesne nad brvno Kirovej brány. Košičania hrozili najmä údermi do rozhodenej obrany, ale v závere polčasu už nemali takú efektivitu ako v úvode zápasu. O bodku za rušným prvým dejstvom sa postaral Richtárech, ktorého jedovka spoza veľkého vápna mierila tesne nad bránu domácich.

Po zmene strán mohli ako prví udrieť hostia, po rohovom kope Polievku však Willwéber namieril hlavou do brvna brány domácich. V úvode druhého dejstva Dukla ukázala, prečo jej v tabuľke zápasov vonku na druhom mieste. Vytvorila si tlak, ale obrana žlto-modrých odolávala. Platilo to až do 60. minúty, kedy Považanec uvoľnil do brejku Polievku a ten zoči-voči Kirovi nezaváhal - 2:2. V 66. minúte po faule na Medveda mali Košičania výhodu priameho kopu, ktorý Faško aj s pomocou teču poslal vedľa žrde Hruškovej brány. V 69. minúte sa hosťom podaril dokonalý obrat, po centri  Záhumenského z ľavej strany sa oprel do lopty hlavou Pišoja a hoci si brankár Kira na loptu siahol, tá sa od brvna odrazila do siete - 2:3. V 74. minúte Pišoja centrom našiel v pokutovom území Polievku, ten vyzvŕtal defenzívu domácich a s prehľadom upravil už na 2:4. V 84. minúte Polievka našiel Rymarenka a ten strelou spoza hráča poriadne natiahol Kiru. V 87. minúte sa k strele z 25 metrov odhodlal Mizerák a jeho bombu vytlačil brankár Hruška zo šibenice. V 88. minúte ešte strieľal spoza pokutového územia Považanec, Kira bravúrne vyškriabal nad brvno. Do konca zápasu sa už nič podstatné neudialo, a tak si naši futbalisti pripísali tretiu domácu prehru v sezóne.

Štatistika

FC Košice - Banská Bystrica 2:4 (2:1)

Góly: 8. Pačinda, 11. Medved - 60. a 74. Polievka, 29. Rymarenko (11 m), 69. Pišoja. ŽK: Mizerák, Varga, Fabiš, Gallovič - Godál, Polievka, Guimaraes. Rozhodovali: Očenáš - Bednár, Štrbo - 2412 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Šindelář, Greššák, Mizerák - Gallovič (82. Sovič), Varga (51. Jonec), Petrák (82. Vasiľ) - Faško, Medved (77. Sagna), Pačinda (77. Liener). Tréner: Anton Šoltis.

MFK DUKLA: Hruška - Migaľa, Godál (46. Uhrinčať), Willwéber - Pišoja, Záhumenský - Ľupták (86. Guimaraes), Hlinka, Richtárech (46. Považanec) - Polievka (89. Arevalo), Rymarenko (90. Hanes). Tréner: Michal Ščasný.

Zvyšné výsledky 11.kola Niké ligy, piatok 20.10.2023: Zlaté Moravce - Michalovce 2:2 (1:0), sobota 21.10.2023: Trenčín - Skalica 0:0, Žilina - Dunajská Streda 5:1 (3:1), Podbrezová - Ružomberok 5:0 (4:0), nedeľa 22.10.2023: Trnava - Slovan Bratislava 1:2 (0:0).

Ďalší program nášho mužstva:

4.kolo Slovnaft cup (streda 25.10.2023 o 14.30 hod.): FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Košice,

12.kolo (nedeľa 29.10.2023 o 18.00 hod.): ŠK Slovan Bratislava - FC Košice,

13.kolo (piatok 3.11.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - DAC Dunajská Streda,

14.kolo (nedeľa 12.11.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - FC Spartak Trnava.