Po góloch v závere sme v pohári nestačili na Trnavu

• 03.02.2024

Futbalisti FC Košice prehrali v sobotňajšom stretnutí 5. kola Slovnaft cupu doma s Trnavou 2:3, aj keď ešte v 85. minúte viedli 2:1. Postup si vybojovala Trnava, ktorá sa vo štvrťfinále predstaví na ihrisku Michaloviec. Naši futbalisti odštartujú jarnú časť Niké ligy budúcu nedeľu 11. februára o 17.30 hod. pred televíznymi kamerami DAJTO TV v Trenčíne. Doma ich následne uvidíme v sobotu 17. februára 2024 o 15.00 hod. v súboji 20. kola proti Podbrezovej.

Tréner Ján Kozák mladší dal v základnej zostave priestor dvom novým tváram, do brány poslal od začiatku Portugalca Figueireda a na hrot útoku gabonského Obouneta. Po dlhšej prestávke spôsobenej zranením sa v úvodnom rozostavení objavil aj Dominik Kružliak, pre ktorého  to zároveň bola premiéra na pôde Košickej futbalovej arény.

Dohrávka pohárového osemfinále ponúkla od začiatku futbal výbornej úrovne. A rýchlo prišli aj góly. V 7. minúte Faško získal loptu, našiel Medveda, ten prihral Obounetovi, ktorého strela sa odrazila znovu k Medvedovi, ktorý strelou z prvej otvoril skóre - 1:0! Žlto-modrí akoby však pichli do osieho hniezda - reakcia prišla okamžite. Po pravej strane prenikol Ofori a ľavačkou krížom k žrdi vyrovnal na 1:1. Hneď po inkasovanom góle sa medzi trojicou trnavských zadákov presadil agilný Obounet a strelou nad ukázal, že Košičania chcú misky váh prikloniť na svoju stranu. To sa im aj podarilo v 24. minúte, Faško centrom z pravej strany našiel Golikova, ktorý v páde a s pomocou žrde opäť poslal Košičanov do vedenia - 2:1. V 28. minúte si žlto-modrí vytvorili tlak, strely Obouneta, Golikova či Kružliaka však nemali presný smer. Po polhodine hry Ofori centrom našiel v pokutovom území Daniela, jeho pokus však Figueiredo kryl. V 38. minúte sa po rohovom kope dostal k lopte Gallovič, z dobrých 25 metrov napriahol a mieril do žrde! Odpoveďou bol tlak Spartaka. Hneď z protiútoku odpovedal rovnakou mincou Bukata, ktorého pokus skončil na konštrukcii košickej brány. Ten istý hráč si dobre nabehol na center Mikoviča, ale zblízka mieril hlavou nad. V 41. minúte našiel trnavský Mikovič centrom z ľavej strany Djuričina, ten zakončil pätičkou, ale nový brankár domácich vyrazil loptu na roh. Po následnom rohovom kope hlavičkoval Štetina, ale Kružliak takisto hlavou zabránil lopte do siete. V 43. minúte ešte nebezpečne strieľal nad zvnútra šestnástky Daniel. Rušné prvé dejstvo skončilo vedením žlto-modrých 2:1.

Po zmene strán začala náporom Trnava, vytvorila si tlak, ale bez vážnejších príležitostí. Krátko po hodine hry však pohrozili naši futbalisti, Faško uvoľnil Fabiša, jeho center sa dostal k Obounetovi, s ktorého pokusom si brankár Takáč poradil. Naši futbalisti stavili na pozornú defenzívu a taktickou hrou udržiavali Trnavčanov na dištanc. V 76. minúte sa k tvrdej strele odhodlal Bernát, ale brankár Figueiredo skvele vyrazil. Portugalský gólman našich bol v akcii aj v 81. minúte, keď po centri Koštrnu hlavičkoval Azango. A zakrátko si poradil aj s ďalekonosnou strelou Štetinu. V 85. minúte predviedol rozhodca Očenáš dvojaký meter, keď najprv nevidel jasný faul na Petráka a vzápätí za podobný priestupok na Daniela na opačnej strane nariadil nepriamy kop, po ktorom Bainovič našiel Šuleka a ten poslal loptu pod brvno - 2:2. Trpký záver priniesla 90. minúta, Daniel centrom z ľavej strany našiel Bainoviča, ktorý hlavou dokonal trnavský obrat.

Štatistika

FC Košice - Trnava 2:3 (2:1)

Góly: 7. Medved, 24. Golikov - 8. Ofori, 85. Šulek, 90. Bainovič. ŽK: Durič, Zeljkovič, Štetina. Rozhodovali: Očenáš - Vorel a Hrmo - 2918 divákov.

FC KOŠICE: Figueiredo - Jonec, Kružliak, Šindelář - Greššák, Gallovič - Fabiš, Faško (83. Sabolčík), Golikov (72. Petrák) - Medved, Obounet (72. Qose). Tréner: Ján Kozák mladší.

SPARTAK: Takáč - Štetina, Durič (46. Šulek), Koštrna - Bukata (76. Bainovič), Zeljkovič - Ofori, Bernát (69. Paur), Daniel, Mikovič (69. Azango) - Duricin (69. Poznar). Tréner: Michal Gašparík.

Najbližší program nášho mužstva:

19.kolo Niké liga (nedeľa 11.2.2024 o 17.30 hod.): AS Trenčín - FC Košice,

20.kolo Niké liga (sobota 17.2.2024 o 15.00 hod.): FC Košice - FK Železiarne Podbrezová,

21.kolo Niké liga (piatok 23.2.2024 o 17.30 hod.): FC Košice - MFK Skalica,

22.kolo Niké liga (sobota 2.3.2024 o 17.00 hod.): MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice.