Po divokom priebehu sme neuspeli v Podbrezovej

• 01.10.2023

Futbalisti FC Košice neuspeli v stretnutí deviateho kola Niké ligy na ihrisku Podbrezovej, kde viedli ešte pár minút pred koncom 3:2, ale napokon prehrali 3:5. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa do tretice na ihrisku súpera predstavia v sobotu 7. októbra o 18.00 hod. na pôde Skalice. Potom nasleduje reprezentačná prestávka, a tak žlto-modrých najbližšie uvidíme doma v sobotu 21.októbra o 18.00 hod. proti Dukle Banská Bystrica.

Tréner Anton Šoltis zmenil systém rozostavenia na 3 - 4 - 3 a opäť zamiešal zostavu, v ktorej sa oproti stredajšiemu súboju v Trnave udiali štyri zmeny - Jakubko nahradil Vargu, Tidjani si vymenil miesto s Petrákom, Qose nastúpil namiesto Lienera a Lačný bol alternatívou za Sagnu.

Domáci začali zhurta, už po 70 sekundách Galčík pripravil center z pravej na hlavu Oseiho, ktorého zakončenie skončilo na žrdi košickej brány. Naši odpovedali podobnou mincou, po rohu Faška sa dostal k dvojnásobnému zakončeniu Šindelář a najmä jeho opakovaná strela prinútila brankára Ludhu vyškriabať loptu smerujúcu pod brvno. V 11. minúte domáci Kováčik uvoľnil za obranu nabiehajúceho Kabonga, ten aj prekonal Putnockého, ale tento zásah kvôli postaveniu mimo hry neplatil. O dve minúty sa už radovali naši futbalisti, Fabiš centrom z pravej strany krásne našiel Lačného a ten hlavou poslal žlto-modrých do vedenia - 0:1! Domáci po tomto momente prevzali iniciatívu a v 27. minúte si vybojovali vyrovnanie, Kabongo v pokutovom území prestrčil loptu k Blahutovi, ktorý strelou k žrdi skóroval - 1:1. V 34. minúte sa Košičania dostali do protiútoku, zakončoval strelou Faško, ale brankár Ludha si poradil. V 36. minúte Kováčik kolmicou našiel za obranou Kabonga, ten zoči-voči Putnockému ešte nezištne prihral naľavo nabiehajúcemu Blahutovi, ktorý strelou do prázdnej brány poslal Podbrezovú do vedenia - 2:1. Krátko pred záverom prvého dejstva sa k zakončeniu spoza pokutového územia odhodlal domáci Galčík, jeho tečovaná strela našla Putnockého pripraveného. Z následného protiútoku bol v dobrej streleckej príležitosti náš Faško, ale mieril vedľa. Ani to však nebolo všetko, v druhej minúte nadstaveného času našiel Blahut centrom z ľavej strany Oseiho, ktorého hlavička z čistej pozície minula košickú bránu.

Do druhého polčasu nastúpili žlto-modrí s tromi zmenami v zostave a hneď aj mohli inkasovať, Osei uvoľnil do úniku Galčíka, ktorého v čistej šanci vychytal Putnocký. Zahrmelo však na opačnej strane - Fabiš krásnym pasom našiel za obranou Faška a ten s prehľadom vyrovnal na 2:2! Podbrezová po inkasovanom góle zvýšila aktivitu, vytvorila si tlak a v 62. minúte mala obrovskú možnosť, lenže Blahut v stopercentnej šanci stroskotal na výbornom brankárovi Putnockom. Ten vzápätí rozohral na Faška, ktorý našiel pred pokutovým územím Galloviča a ten chladnokrvne opäť poslal Košice do vedenia - 2:3! V 71. minúte domáci Osei vyzvŕtal košickú obranu, zvnútra šestnástky vystrelil prudko, ale skvelý Putnocký jeho pokus vytlačil na brvno. V 81. minúte rozhodca Ruc nariadil v prospech Podbrezovej veľmi prísny pokutový kop za ruku, situáciu dlho skúmal aj systém VAR. Arbiter napokon svoj verdikt potvrdil a striedajúci Špyrka z bieleho bodu vyrovnal na 3:3. To však nebolo všetko, už za pár desiatok sekúnd našiel Osei prihrávkou z pravej strany ďalšieho muža z lavičky Okunolu, ktorý zblízka zvrátil vedenie v prospech domácich - 4:3. V 89. minúte sa mohlo skóre opäť meniť, Faško prihral v šestnástke Lienerovi, toho v čistej šanci vychytal Ludha a odrazenú loptu poslal Šindelář vedľa odkrytej brány. A vzápätí sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš, domáci Grešák poslal do úniku Oseiho, ktorý strelou k žrdi zvýšil na konečných 5:3.

Štatistika

Podbrezová - FC Košice 5:3 (2:1)

Góly: 27. a 36. Blahut, 84. Špyrka (11 m), 87. Okunola, 90. Osei - 13. Lačný, 53. Faško, 63. Gallovič. ŽK: Qose, Liener, Mizerák. Rozhodovali: Ruc - Ferenc, Roszbeck - 1268 divákov.

FK ŽELEZIARNE: Ludha - Oravec, Bakaľa (68. Špyrka), Grešák - Kováčik, Bajo (76. Ďatko), Paraj, Blahút (76. Okunola) - Galčík (68. Sanusi), Kabongo (68. Kuzma), Osei. Tréner: Roman Skuhravý.

FC KOŠICE: Putnocký - Jakubko (46. Jonec), Šindelář, Greššák - Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák - Faško, Lačný (74. Sagna), Tidjani (46. Liener). Tréner: Anton Šoltis.

Zvyšné výsledky 9. kola Niké ligy, piatok 29.9.2023: Žilina - Skalica 5:3 (2:0), sobota 30.9.2023: Ružomberok - Michalovce 0:0, Trenčín - Banská Bystrica 1:0 (0:0), nedeľa 1.10.2023: Dunajská Streda - Trnava 0:1 (0:0), Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 0:3 (0:1).

Ďalší program nášho mužstva:

10.kolo (sobota 7.10.2023 o 18.00 hod.): Skalica - FC Košice,

3.kolo Slovnaft cup (streda 11.10.2023 o 15.00 hod.): TJ Spišský Štiavnik - FC Košice,

11.kolo (sobota 21.10.2023 o 18.00 hod.): FC Košice - Dukla Banská Bystrica,

12.kolo (nedeľa 29.10.2023 o 18.00 hod.): ŠK Slovan Bratislava - FC Košice,

13.kolo (piatok 3.11.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - DAC Dunajská Streda,

14.kolo (nedeľa 12.11.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - FC Spartak Trnava.