Po celozápasovom oslabení prehra rozdielom triedy v Trenčíne

• 11.02.2024

Futbalisti FC Košice neuspeli v nedeľňajšom stretnutí 19. kola Niké ligy v Trenčíne, kde utrpeli prehru 1:4, pričom už od 5. minúty hrali bez vylúčeného Golikova. Našich futbalistov uvidíme v najbližších dvoch kolách dvakrát doma - najprv v sobotu 17. februára 2024 o 15.00 hod. v súboji 20. kola proti Podbrezovej a potom v piatok 23. februára 2024 o 17.30 hod. proti MFK Skalica.

Tréner žlto-modrých Ján Kozák mladší sa rozhodol pre identickú základnú jedenástku, aká nastúpila minulý víkend v domácom súboji Slovnaft cupu proti Spartaku Trnava (2:3). Jedinou novinkou bola prítomnosť francúzskeho ľaváka Nassima Innocenteho a amerického krídelníka Zyena Jonesa na lavičke náhradníkov.

Najdôležitejší moment zápasu prišiel už po 70 sekundách hry. Golikov pred pokutovým územím nedovolene zastavil prenikajúceho Gonga, za čo rozhodca Smolák bez udelenia trestu nariadil priamy kop. Po intervenciu VAR-u situáciu prehodnotil a Golikova po vzhliadnutí videa vylúčil. Dvojitým trestom bolo, že po priamom kope Gajdoša brankár Figueiredo loptu smerujúcu do siete vytiahol pred dobiehajúceho Gonga, ktorý zblízka otvoril skóre - 1:0. Hneď po rozohratí sa do zakončenia dostal Žan Medved, ale jeho strelou ľavačkou brankár Kukučka kryl. Trenčania získali územnú prevahu, ale pozorná košická obrana ich spočiatku držala na dištanc. Domáci sa do prvej streleckej príležitosti po vylúčení dostali až v 26. minúte, volej Kmeťa však pokryl Figueiredo. Ten sa zaskvel aj o minútu, po štandardnej situácii Gajdoša zblízka zakončoval Soares, ale portugalský gólman žlto-modrých skvelým reflexom na čiare zachránil. Figueiredo bol hrdinom aj krátko po polhodine hry, keď zoči-voči Rahimovi zachránil najtesnejšiu stratu. Rušný bol záver prvého polčasu, v 43. minúte si Kmeť na pravej strane narazil loptu a jeho strieľaný center trafil Kružliaka, od ktorého lopta smerovala do siete - 2:0. V 45. minúte ešte nebezpečne spoza pokutového územia pálil Soares, náš brankár jeho nebezpečný pokus vyrazil. V 6. minúte nadstaveného času mali najprv príležitosť žlto-modrí, po rohovom kope Faška nebezpečne hlavičkoval Medved. Z protiútoku mali možnosť aj Trenčania, tvrdú strelu Soaresa vyrazil skvelý Figueiredo na roh, po ktorom pálil do žrde Bondarenko.

Hneď po prestávke sa dostal k zakončeniu aktívny Soares a jeho delovka tesne minula konštrukciu košickej brány. V 50. minúte Obounet šikovne uvoľnil Fabiša, ale jeho krížna strela minula cieľ. V 56. minúte pálil z 20 metrov domáci Bariš, ale najzamestnanejší muž na ihrisku Figueiredo na dvakrát kryl. V 57. minúte centroval z pravej strany Soares a hlavička Hollého skončila na žrdi. V 58. minúte sa už Trenčania radovali, Gajdošov center z ľavej strany našiel hlavu Hollého, ktorý už tentoraz namieril presne k žrdi - 3:0. Domáci boli pri chuti a v 67. minúte ďalšiu gólovú strelu Kmeťa vyškriabal brankár Figueiredo. V 70. minúte vybojoval loptu v strede ihriska Gallovič, ideálne uvoľnil do behu Fabiša, ktorý krížnou strelou k žrdi znížil na 3:1. Hneď po rozohratí sa dostal k lopte domáci Gajdoš a ľavačkou k žrdi opäť zvýšil na rozdiel triedy.

Štatistika

Trenčín - FC Košice 4:1 (2:0)

Góly: 6. Gong, 43. Kružliak (vlastný), 58. Hollý, 71 Gajdoš - 70. Fabiš. ŽK: Šindelář, Medved - Stojslavljevič, Kozlovský. ČK: 5. Golikov (za faul). Rozhodovali: Smolák - Jekkel, Ferenc - 1096 divákov.

AS: Kukučka - Kmeť, Bondarenko, Stojslavljevič (64. Bagin), Kozlovský (64. Skovajsa) - Rahim (80. Derlek), Bariš, Gajdoš - Gong, Soares (80. Sunday) - Hollý (80. Hájovský). Tréner: Ilija Stolica.

FC KOŠICE: Figueiredo - Jonec (59. Innocenti), Kružliak, Šindelář - Greššák (61. Qose), Gallovič - Fabiš, Faško (84. Petrák), Golikov - Medved (84. Sovič), Obounet (59. Jones). Tréner: Ján Kozák mladší.

Zvyšné výsledky 19. kola Niké ligy: Žilina - Slovan Bratislava 0:4 (0:2), Zlaté Moravce - Banská Bystrica 0:2 (0:0), Podbrezová - Michalovce 2:1 (1:0), Dunajská Streda - Skalica 1:0 (0:0), Ružomberok - Trnava 1:0 (1:0).

Najbližší program nášho mužstva:

20.kolo Niké liga (sobota 17.2.2024 o 15.00 hod.): FC Košice - FK Železiarne Podbrezová,

21.kolo Niké liga (piatok 23.2.2024 o 17.30 hod.): FC Košice - MFK Skalica,

22.kolo Niké liga (sobota 2.3.2024 o 17.00 hod.): MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice.