Po bezgólovej remíze deľba bodov s Podbrezovou

• 17.02.2024

Futbalisti FC Košice remizovali v stretnutí 20. kola Niké ligy doma 0:0 s Podbrezovou. Našich futbalistov uvidíme najbližšie opäť doma, v piatok 23. februára 2024 o 17.30 hod. budú hostiť MFK Skalica.

Tréner nášho mužstva Ján Kozák mladší urobil oproti predchádzajúcemu stretnutiu v Trenčíne dve zmeny v základnej zostave a obe sa prejavili na ľavej strane. Namiesto potrestaného Golikova nastúpil od začiatku Petrák a Joneca nahradil v úvodnom rozostavení Innocenti.

Ešte pred úvodným výkopom dostal náš útočník Žan Medved prestížnu cenu Hráč mesiaca december a zakrátko sa aj rozpršalo. Ako prví mohli otvoriť skóre žlto-modrí, v 12. minúte Fabišov center Obounet sklepol pre Galloviča, ktorého volej skončil v náručí brankára Reháka. V 24. minúte získal odrazenú loptu Faško, jeho tvrdú strelu z 20 metrov vyškriabal končekmi prstov nad bránu gólman súpera. O minútu neskôr podnikli hostia protiútok, Bajo uvoľnil na pravej strane Galčíka, jeho center našiel nikým nepokrytého Asinora, ktorý trafil brvno košickej brány! O tri minúty neskôr bol opäť v úniku Asinor, ale jeho strela mierila nad bránu domácich. Záver prvého polčasu patril Podbrezovej, center Sanusiho hľadal Baja, ktorého hlavičku vyrazil na roh Figueiredo. O minútu neskôr zaváhal pri rozohrávke Innocenti, ale Bajo sa v zakončení unáhlil.

Hneď po prestávke prihral Fabiš do behu Medvedovi, ktorého center našiel Obouneta, ale jeho volej mieril veda brány Podbrezovej. V 65. minúte ukázal Obounet na ľavej strane svoju výnimočnosť, pohral sa s obranou súpera, centrom našiel Medveda, ktorého zakončenie skončilo v rukách brankára Reháka. V 72. minúte Kabongo vyzvŕtal obranu domácich, dostal sa aj do nebezpečného zakončenia, ale Figueiredo bol na mieste. V 81. minúte Bajo našiel v pokutovom území Kováčika, ten spätne Asinora, ale jeho strelu z vyloženej pozície domáca obrana zblokovala. V 85. minúte centroval z pravej strany Fabiš a po hlavičke Medveda musel zasahovať brankár Rehák. V 88. minúte mohol po dlhom odkope Innocentiho rozhodnúť Medved, ale svoj únik nevyriešil ideálne. V druhej minúte nadstaveného času skvele unikol striedajúci Jones, ale stroskotal na brankárovi Rehákovi. Keďže žiadne z mužstiev sa nedokázalo strelecky presadiť, skončilo sa stretnutie bezgólovou remízou. Mimochodom, bola to prvá košická nula na konte inkasovaných gólov pod vedením trénera Jána Kozáka mladšieho.

Štatistika

FC Košice - Podbrezová 0:0

Rozhodovali: Kráľovič - Bednár, Zemko - 2253 divákov.

FC KOŠICE: Figueiredo - Šindelář, Kružliak, Innocenti - Fabiš, Gallovič, Faško (90. Sovič), Greššák (62. Qose), Petrák (62. Davis) - Medved, Obounet (74. Jones). Tréner: Ján Kozák mladší.

FK ŽELEZIARNE: Rehák - Bartoš, Bakaľa, Grešák (9. Oravec) - Kováčik, Paraj, Bajo, Chyla (69. Markovič) - Galčík (46. Kabongo), Asinor, Sanusi (84. Okunola). Tréner: Roman Skuhravý.

Zvyšné výsledky 20. kola Niké ligy: Banská Bystrica -  AS Trenčín 1:1 (0:0), Michalovce - Ružomberok 0:1 (0:1), Skalica - Žilina 1:1 (1:1). Nedeľa 18.2.2024: Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 4:1 (2:0), Trnava - Dunajská Streda 1:2 (0:1).

Najbližší program nášho mužstva:

21.kolo Niké liga (piatok 23.2.2024 o 17.30 hod.): FC Košice - MFK Skalica,

22.kolo Niké liga (sobota 2.3.2024 o 17.00 hod.): MFK Dukla Banská Bystrica - FC Košice.