Nešťastná domáca prehra s Banskou Bystricou

• 06.04.2024

Futbalisti FC Košice prehrali v stretnutí 4. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v Niké lige doma s Banskou Bystricou 0:1, keď o jediný presný zásah sa postaral Pišoja. Doma žlto-modrých najbližšie uvidíme aj o týždeň v sobotu 13. apríla 2024 o 18.00 hod. proti Skalici.

Tréner nášho mužstva Ján Kozák mladší sa rozhodol ostať verný zásade, že víťazná zostava sa nemení a proti Banskej Bystrici poslal totožnú úvodnú zostavu ako naposledy v Zlatých Moravciach. Premiérovo v roku 2024 sa na súpiske objavil Ján Mizerák, ktorý bol od decembra zranený.

Pred veľmi slušne zaplnenými tribúnami začali oba tímy opatrne, zaujala akurát v 11. minúte dlhá lopta Richtárecha za obranu, ktorá našla Rymarenka, ale toho zastavil brankár Kira v spolupráci s D. Kružliakom. V 20. minúte sa na opačnej strane dvakrát zastreľoval domáci Medved, ale ani raz nemieril presne. V 28. minúte Medved uvoľnil do gólovej príležitosti Jonesa, ten zaváhal, lopta sa dostala k Hočkovi, ktorý našiel Galloviča, no jeho strela skončila v rukách brankára Trnovského. V 37. minúte opäť Richtárech našiel pasom za obranu Pišoju, s jeho hlavičkou si však pozorný Kira poradil. V samom závere ešte centroval z pravej strany Rymarenko, ktorý našiel hlavu Willwébera, ale ten mieril vedľa košickej brány.

Po prestávke mali prvú príležitosť žlto-modrí, v 51. minúte Kirov dlhý nákop predĺžil Medved na Faška, ktorého volej mieril tesne vedľa bystrickej brány. O dve minúty neskôr Faško našiel centrom za obranu Obouneta, ktorý hlavou tesne minul žrď brány Dukly. V 54. minúte Faško našiel Medveda, ten uvoľnil do úniku Fabiša, jeho delovku vyrazil brankár Trnovský! V 57. minúte však udreli hostia, Rymarenko našiel centrom Pišoju, ktorý zakončil presne k žrdi - 0:1. Košičania však inkasovaný gól nezlomil, naďalej úporne tlačili. V 70. minúte sa po centri Davisa odrazila k Obounetovi, ktorého v čistej šanci vychytal Trnovský! Žlto-modrí dusili hostí a ďalšiu skvelú šancu mali v 74. minúte, Obounet ušiel po pravej strane, našiel pred bránou voľného Galloviča, ktorý zblízka nastrelil obrancu hostí! V84. minúte mal smolu v zakončení aj Medved, ktorý nezužitkoval prihrávku striedajúceho Soviča. Keďže do konca zápasu gól už nepadol, nespravodlivo sme nezískali ani bod.

Štatistika

FC Košice - Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 57. Pišoja. ŽK: Hočko - Richtárech, Trnovský. Rozhodovali: I. Kružliak - Hancko, Štofík - 3552 divákov.

FC KOŠICE: Kira - D. Kružliak, Gorosito, Innocenti - Fabiš, Gallovič (79. Qose), Hočko (82. Greššák), Davis (79. Petrák) - Medved, Faško (82. Sovič), Jones (44. Obounet). Tréner: Ján Kozák mladší.

MFK DUKLA: Trnovský - Mensah, Willwéber, Migaľa - Pišoja, Hlinka, Richtárech (90+3. Guimaraes), Marquinho (74. Považanec) - Slebodník (74. Hanes), Rymarenko (88. Ľupták), Veselovský (46. Depetris). Tréner: Mário Auxt.

Výsledky 4. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Žilina - Slovan Bratislava 0:3 (0:1), Ružomberok - Trnava 2:1 (0:0), Dunajská Streda - Podbrezová 3:1 (3:1),

skupina o záchranu: Skalica - Zlaté Moravce 4:1 (2:1), Michalovce - Trenčín 0:0.