Napriek zlepšeniu po prestávke sme Dunajskej Strede doma podľahli

• 03.11.2023
  • Vytlačiť

Naše mužstvo podľahlo v stretnutí 13. kola Niké ligy doma Dunajskej Strede 0:3, keď do prestávky prehrávalo dvojgólovým rozdielom. Naši futbalisti sa najbližšie opäť predstavia doma, budúcu nedeľu 12.11. o 17.30 hod. privítajú Spartak Trnava.

Nový tréner Ján Kozák pristúpil k viacerým zmenám v zložení základnej jedenástky, do brány poslal Putnockého namiesto Kiru, do úvodnej jedenástky sa dostali aj Golikov, Jonec, navrátilec Qose a v útoku dostal príležitosť Liener.

Hneď na úvod fanklub skandovaným pokrikom privítal nového trénera Jána Kozáka mladšieho. Celé prvé dejstvo by sa dalo zhrnúť do dvoch podstatných momentov, už v 5. minúte z ľavej strany centroval kapitán hostí Andzouana a Goure umiestnenou hlavičkou k žrdi poslal hostí do vedenia. Druhýkrát sa Dunajská Streda radovala v 17. minúte, Trusa sa na pravej strane presadil cez Mizeráka a jeho prízemný center našiel v pokutovom území voľného Andzouanu, ktorý strelou bez prípravy po druhýkrát rozvlnil sieť za bezmocným Putnockým. Aj po tomto momente mali hostia zo Žitného ostrova hru v rukách a kontrolovali priebeh diania na ihrisku. Väčšiu gólovú príležitosť si však do prestávky ani jedno z mužstiev nevypracovalo, a tak sa do kabín išlo za stavu 0:2.

Druhý polčas začal oveľa rušnejšie, ako prvý sa o zmenu skóre pokúšal dunajskostredský Andzouna, ale jeho volej spoza pokutového územia skončil v rukách Putnockého. V 54. minúte poslal dobrý center z ľavej strany Mizerák do nábehu Gallovičovi, ale ten mieril nad bránu DAC. O dve minúty zahrávali hostia rohový kop, žlto-modrí sa ubránili a dostali sa do brejku, ktorý rozbehol Gallovič, pokračoval cez Medveda a jeho loptu do behu na Faška zastavil včasným vybehnutím brankár Popović. Naši futbalisti pokračovali v aktívnej hre, v 61. minúte sa Medved presadil na pravej strane, centrom našiel Sagnu, ktorý do prázdnej brány skóroval, ale asistent rozhodcu Pozor signalizoval postavenie mimo hry nášho strelca. Tento moment ešte dlho rozoberal VAR, no gól napokon neplatil. V 65. minúte hostia faulovali Medveda a tento hráč z nariadeného priameho kopu bombou prinútil brankára Popovića boxovať loptu pred dobiehajúceho Golikova, ktorý mieril nad. Košičania vyvinuli tlak a v 68. minúte pálil z 20 metrov Fabiš, jeho strelu gólman hostí chytil. V 71. minúte prenikal Faško, ktorého obrana hostí faulovala, ,ale z priameho kopu ten istý hráč namieril do múru. V 80. minúte sa dostali po dlhom čase k slovu aj hostia, Gruszkowski centrom našiel strelca prvého gólu Goureho, ale ten poslal loptu hlavou vedľa brány. V 85. minúte posielal center do pokutového územia Andzouana a ten zaplachtil až do siete za prekvapeného Putnockého. Napriek tomu, že naši futbalisti ukázali po prestávke bojovnosť a mali aj prevahu, pripísali si ôsmu prehru za sebou.

Štatistika

FC Košice - Dunajská Streda 0:3 (0:2)

Góly: 5. Goure, 17. a 85. Andzouana. ŽK: bez kariet. Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Jekkel - 2632 divákov.

FC KOŠICE: Putnocký - Golikov, Fabiš, Jonec, Šindelář, Mizerák - Qose (71. Vasiľ), Gallovič - Faško (88. Sovič), Medved, Liener (59. Sagna). Tréner: Ján Kozák ml..

DAC: Popović - Gruszkowski, Csinger, Valor, Andzouana - Dimun (66. Vitális), Romero (66. Káčer), Čermák - Trusa (75. Mendez), Goure (88. Barisić), Herc (88. Veselovský). Tréner: Adrián Guľa

Zvyšné výsledky 13. kola, sobota 4.11.2023: Skalica - Ružomberok, Michalovce - Trenčín, Banská Bystrica - Slovan Bratislava, Trnava - Zlaté Moravce, nedeľa 5.11.2023: Žilina - Podbrezová.