Napriek statočnému výkonu spod Dubňa naprázdno

• 25.11.2023

Naši futbalisti neuspeli v stretnutí 15. kola Niké ligy na ihrisku Žiliny, kde prehrali najtesnejším rozdielom gólom Jambora zo 63. minúty. Žlto-modrí sa navyše museli vysporiadať v druhom polčase s absenciou vylúčeného Golikova. Napriek tomu zanechali pod Dubňom sympatický dojem. Doma ich najbližšie uvidíme v piatok 1. decembra o 17.30 hod. v regionálnom derby proti Michalovciam.

Tréner Ján Kozák mladší urobil oproti predchádzajúcemu zápasu doma proti Trnave v zostave jednu zmenu, namiesto Lienera poslal do základu Qoseho. Ale na lavičke už mal pripravených zotavených maródov Greššáka a Petráka.

Prvý polčas priniesol rušný a obojstranne zaujímavý futbal. Ako prví mali možnosť zmeniť skóre domáci, v 4. minúte dlhý krížny pas Minárika našiel voľného Bariho, ale ten zblízka mieril nad košickú bránu. V 11. minúte mohlo zahrmieť na opačnej strane, po úniku Faška a prihrávke na voľného Tidjaniho mal tento Beninčan vyloženú šancu, ale zoči-voči brankárovi namieril nad. Krátko po štvrťhodine hry si vypýtal faul domáci Jambor a tento hráč z nariadeného priameho kopu našiel pripraveného gólmana Kiru. V 19. minúte sa mohli opäť tešiť žlto-modrí, po rohovom kope Faška akrobaticky zakončil Qose, ale brankár Belko zázračne vyškriabal jeho strelu smerujúcu do siete. O štyri minúty zahrával na opačnej strane roh Sauer a po signále sa dostal k zakončeniu Nemčík, ktorého pokus skvele zmaril Kira. O minútu neskôr zakombinoval Gidi, z dobrej pozície vystrelil, ale aj s jeho strelou si náš brankár poradil. Po polhodine hry našiel Minárik pasom za obranu Rusnáka, ktorý spätne uvoľnil Jambora a jeho bomba skončila v náruči istého Kiru. V 36. minúte Minárik ďalším pasom našiel voľného reprezentanta Ďuriša, ale ten mieril z dobrej pozície vedľa. Svižné prvé dejstvo uzavrela jedovka Jambora, ktorú spoľahlivý Kira schoval do koša.

Úvod druhého polčasu priniesol výraznú zmenu do diania na ihrisku, keďže po čosi vyše dvoch minútach videl druhú žltú kartu Golikov a žlto-modri museli dohrávať o desiatich. A presilovka Žiliny sa prejavila takmer okamžite, zakrátko centroval z ľavej strany Bari, našiel hlavu Jambora, ktorý tesne minul košickú bránu. O pár desiatok sekúnd mali domáci výhodu priameho kopu spoza pokutového územia, k lopte sa postavil kanonier Ďuriš a jeho strelu zastavil pri žrdi stojaci Jonec. V 59. minúte Minárik našiel na rohu pokutového územia Ďuriša, s jeho strelou k žrdi si výborný Kira poradil. Košická obrana kapitulovala v 63. minúte, Sauer na ľavej strane kolmo vysunul Bariho, ten prihrávkou pred bránu našiel Jambora, ktorý otvoril skóre - 1:0. Žilina si po tomto momente využívajúc aj početnú prevahu vytvorila tlak, ale naša obrana statočne odolávala. V 86. minúte zaútočili aj žlto-modrí, po akcii Soviča sa dostal k zakončeniu Medved, jeho tvrdú strelu brankár Belko kryl. V samom závere ešte naši futbalisti aj o jedného menej pritlačili papierového favorita, ale na zisk bodov to nestačilo.

Štatistika

Žilina - FC Košice 1:0 (0:0)

Gól: 63. Jambor. ŽK: Hubočan, Nemčík - Golikov 2, Šindelář. ČK: 48. Golikov (po druhej ŽK) Rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Halíček - 1108 divákov.

MŠK: Belko - Minárik, Hubočan, Nemčík (46. Iľko) - Rusnák (61. Javorček), Sauer (81. Stojchevski), Bile (46. Leitner), Gidi, Bari - Jambor (81. Essomba), D. Ďuriš. Tréner: Jaroslav Hynek.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Jonec, Šindelář - Golikov, Qose (74. Liener), Gallovič, Mizerák - Faško (74. Sovič), Medved, Tidjani (53. Petrák). Tréner: Ján Kozák ml.

Zvyšné výsledky 15. kola, piatok 24.11.2023: Ružomberok - Trenčín 1:0 (1:0), sobota 25.11.2023: Michalovce - Slovan Bratislava 0:2 (0:2), Dunajská Streda - Zlaté Moravce 3:0 (2:0), Skalica - Banská Bystrica 0:3 (0:2), nedeľa 26.11.2023: Podbrezová - Trnava 1:2 (1:0).