Na Tehelnom poli sme nestačili na majstrovský Slovan

• 29.10.2023

Naši futbalisti nestačili v stretnutí 12. kola Niké ligy na bratislavský Slovan, ktorému podľahli 0:4, keď po prvom polčase prehrávali trojgólovým rozdielom. Naše mužstvo teraz čakajú dva prestížne televízne zápasy doma pred televíznymi kamerami. Najprv v piatok 3.11. o 17.30 hod. žlto-modrí privítajú DAC Dunajská Streda a následne v rovnakom hracom čase budú v nedeľu 12.novembra hostiť Spartak Trnava.

Tréner Miroslav Sovič starší pristúpil oproti pohárovému duelu v Šamoríne k štyrom zmenám, v bráne dostal prednosť Kira pred Putnockým, vykartovaného Mizeráka nahradil na ľavom kraji obrany Petrák, nuž a v strede poľa sa objavila dvojica Golikov - Jakubko, ktorá nastúpila v základnej zostave namiesto Pačindu a Galloviča.

Slovanisti vstúpili do zápasu vo veľkom štýle, už po pár desiatkach sekúnd Kira ďaleko od brány nedovolene zastavil Čavrića, ale výsledkom bola iba žltá karta a neúspešná štandardná situácia domácich. Tí sa radovali v 6. minúte, po prihrávke zo stredu poľa si za Fabiša nabehol Strelec a po obídení brankára Kiru pohodlne otvoril skóre. V 9. minúte Strelec posunul loptu zľava Barseghyanovi, ktorý strelou od žrde pridal druhý gól belasých. V 14. minúte už úradujúci majstri viedli trojgólovým rozdielom - Barseghyan prihral do behu Kuckovi a ten tvrdou strelou z 20 metrov nedal Kirovi šancu. Trojgólový rozdiel v skóre dianie na ihrisku upokojil, v 22. minúte po Sovičovom rohu a odrazenej lopte strieľal z hranice šestnástky Faško, no mieril tesne vedľa brány Borjana. Po polhodine hry mali možnosť opäť domáci, Kucka uvoľnil Strelca, ten strelou z hranice pokutového územia nechal vyniknúť brankára Kiru. Vo zvyšnom priebehu prvého dejstva ešte Barseghyan nahral na volej Zmrhalovi, ktorý našiel pripraveného Kiru. Potom strela tohto aktívneho Arménca mierila vedľa žrde košickej brány a v samom závere ešte Fabiš z priameho kopu trafil v múre stojacich hráčov Slovana.

Druhé dejstvo začalo podobne ako úvodné, po Bajrićovom pase do pokutového územia došlo k stretu medzi Fabišom a Strelcom, po ktorom domáci hráč spadol, a rozhodca Kráľovič ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu Čavrić premenil a stav skóre bol už 4:0. V 54. minúte belasí mali po faule na Tolića výhodu priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti, ktorý poslal Barseghyan tesne nad hornú žrď. V 57. minúte využil Vasiľ zlé vybehnutie brankára Borjana, v pokutovom území našiel Medveda, ale tomu koncovka nevyšla podľa predstáv. V 78. minúte Faško poslal do šestnástky dobrý center, ale Medved naň nedosiahol. Vzápätí na opačnej strane Marcelli našiel v pokutovom území Strelca, ale jeho pätičku Kira na bránkovej čiare chytil. V 82. minúte sa odhodlal k strele z veľkej diaľky Tidjani a jeho projektil tesne minul bránu Slovana. V 88. minúte pálil Gallovič, brankár Borjan jeho strelu chytil. V samom závere ešte Kira chytil tutovku Lichého, a tak sa duel na Tehelnom poli skončil štvorgólovou výhrou domácich.

Štatistika

Slovan Bratislava - FC Košice 4:0 (3:0)

Góly: 6. Strelec, 9. Barseghyan, 14. Kucka, 47. Čavrič (11 m). ŽK: Kira. Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Vass - 6250 divákov.

ŠK SLOVAN: Borjan - Blackman (80. Lovat), Križan, Bajrić, Zmrhal - Barseghyan (66. Marcelli), Kucka (46. Lichý), Savvidis, Tolić - Strelec (84. Vojtko), Čavrić (66. Abubakari). Tréner: Vladimír Weiss st.

FC KOŠICE: Kira - Golikov, Fabiš, Šindelář, Jakubko, Petrák (37. Jonec) - M. Sovič ml. (81. Tidjani), Greššák (62. Gallovič), Faško, Vasiľ (62. Liener) - Medved (81. Sagna). Tréner: Miroslav Sovič st.

Zvyšné výsledky 12. kola, piatok 27.10.2023: Podbrezová - Banská Bystrica 2:2 (1:2), sobota 28.10.2023: Dunajská Streda - Michalovce 2:1 (1:1), Ružomberok - Žilina 0:2 (0:1), Zlaté Moravce - Skalica 0:1 (0:0), nedeľa 29.10.2023: Trenčín - Trnava 2:3 (1:1).