Na Janigovej presvedčivá výhra nad Bardejovom 3:0

• 29.01.2022
Sobotňajšie odpoludnie prinieslo druhý triumf Košičanov v príprave. Zverenci trénera Jozefa Vukušiča si poradili so súperom z II. ligy, keď zdolali Partizán Bardejov 3:0.

Od úvodu sme boli tímom, ktorý tlačil na druhý celok. Šanca striedala šancu, až sa k lopte dostal netradične na ľavej strane hrajúci Filip Kis. Loptu si posunul skraja viac na os ihriska a strelou približne z 23 metrov aj vďaka teču obrancu otvoril skóre – 1:0. Po ďalšej štvrťhodine už bolo 2:0, keď priamy kop zahrával Erik Pačinda, Bardejovčania neodpratali hrozbu na malom vápne, čo potrestal pohotovo Matej Jakúbek. Partizán hrozil predovšetkým z brejkov, v troch nádejných šanciach však útočník hostí dvakrát minul bránu, raz zasiahol Frederik Valach.

Po polčase hostia prestriedali, my sme čerstvé sily poslali do hry až po hodine hry. Prvé minúty si v príprave odbil Igor Šemrinec, na skúške hrajúci Matej Moško vymenil v stopérskej dvojici 18-ročného Samuela Magdu a pre zranenie odohral len štvrťhodinu Nana, ktorého vymenil Peter Kavka. V záverečnej dvadsaťminútovke sme sledovali festival zahodených šancí. Postupne v dobrých pozíciách nerozvlnili sieť Erik Liener, Samuel Gladiš či José Cortés, pričom Kolumbijčan v posledných sekundách nastrelil aj brvno. Na konečných 3:0 napokon uzavrel v 80. minúte Gladiš, ktorý šikovne reagoval na vyrazenú strelu Dávida Galloviča.

4. prípravný zápas: FC Košice 3:0 (2:0) Partizán Bardejov

Góly: 8. Kis, 22. Jakúbek, 80. Gladiš

FC Košice: Valach (62. Šemrinec) – Jonec, Jakúbek, Magda (62. Moško), Kis – Gallovič, Pačinda (C) (62. Nana, 78. Kavka), Gladiš – Vasiľ, Liener, Cortés

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Bardejov sa v zime posilnil, prišli tam skúsení hráči a najmä prvý polčas bol taký, ako sme očakávali – dosť vyrovnaný. My sme vyčnievali v tom, že sme sa tlačili do šancí a premenili ich. Boli tam jedna-dve chybičky v defenzíve, a preto som rád, že v druhom polčase, keď sme sa po desiatich minútach dostali do tempa a oni trochu fyzicky odpadli, sme si vypracovali ďalšie šance. Hoci sme všetky možnosti nepremenili, veľmi si cením, že sme vzadu uhrali nulu a vpredu dali tri góly. Covid a menšie zranenia nám ovplyvnili posledné dni, keď máme pripravených zhruba 13-14 hráčov do poľa, ktorí sú schopní zasiahnuť do zápasu.“

Filip Kis, hráč FC Košice:Z našej strany to bol vydarený zápas, súper mal šance iba po tom, keď sme my stratili loptu vysoko v útoku. Nasledovala dlhá lopta za obranu, mohli sme sa s tým aj lepšie vysporiadať, ale všetko sme ustáli. V druhom polčase sme si náskok udržali, kontrolovali hru a vyhrali, takže panuje spokojnosť.“

Aj vďaka tomu, že hral na ľavej strane, strelil výstavný gól v úvode stretnutia: Ako už tréner spomínal, veľa hráčov nám vypadlo a museli sme improvizovať. Miki Jonec šiel napravo, mňa tréner posunul doľava a povedal mi, aby som si to skúšal hádzať na strelu do stredu ihriska. Konečne to vyšlo, po roku som dal gól, veľmi sa z toho teším.“