Košičania doma neuspeli, Žiline podľahli 0:3

• 19.08.2023

Futbalisti FC Košice prehrali v stretnutí štvrtého kola Niké ligy doma so Žilinou 0:3, keď už do prestávky prehrávali 0:2. Najbližšie sa zverenci trénera Antona Šoltisa predstavia budúci piatok 25. augusta o 20.30 hod. v regionálnom derby v Michalovciach. Následne ich v utorok 29. augusta 2023 o 17.00 hod. čaká súboj druhého kola Slovnaft cupu v Kežmarku. Doma žlto-modrých uvidíme v sobotu 2. septembra 2023, ich súperom bude o 18.00 hod. v stretnutí 6. kola Niké ligy ViOn Zlaté Moravce.

Košický tréner Anton Šoltis urobil oproti predošlému vystúpeniu v Dunajskej Strede dve zmeny v základnej zostave. Posilnil pravú stranu, kde od začiatku tentoraz dostali príležitosť Jakubko a Fabiš.

Vstup do stretnutia vyšiel lepšie hosťom, po troch nebezpečných štandardných situáciách ešte neskórovali. Na druhej strane v 6. minúte Faško uvoľnil Medveda, ten našiel v pokutovom území Pačindu, ale jeho krížna strela tesne minula Belkovu bránu. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo už o tri minúty, keď Bari prešiel na pravej strane cez Mizeráka, spätne našiel Sauera a ten strelou z prvej rozvlnil sieť za chrbtom bezmocného Kiru. Krátko po rozohratí zaváhala košická obrana znovu, Ďuriš sa ocitol sám zoči-voči gólmanovi domácich, ale jeho koncovke chýbali milimetre. Až tento moment vyburcoval žlto-modrých k mohutnejšej ofenzíve. V 14. minúte po dlhom aute z ľavej strany sa k hlavičke dostal Faško, ale jeho zakončenie smerujúce k žrdi famózne vytlačil brankár hostí na roh. Po následnom rohovom kope sa lopta dostala k Pačindovi, ale jeho štipľavú strelu zblokovala žilinská obrana. O dve minúty bol v akcii znovu Pačinda, najprv si umne spracoval ťažkú loptu a následne umne uvoľnil Medveda, ktorého koncovka tesne minula žilinskú bránu. Ako sa zakončuje ukázali opäť hostia, v 23. minúte Iľko našiel rozbehnutého Essombu a ten po druhýkrát rozvlnil košickú sieť - 0:2. V 35. minúte Faško rozvinul ďalšiu ofenzívnu akciu, našiel Pačindu, ale jeho spätná snaha o výmenu v nebezpečnom priestore stroskotala na defenzíve hostí. V 40. minúte sa odhodlal k strele z pravej strany Pačindu, ale brankár MŠK si poradil. Domáci sa urputne snažili o kontaktný gól, Faško si vymenil loptu s Mizerákom, ale strela prvého menovaného tesne minula bránu Žiliny.

Do druhého polčasu vstúpili žlto-modrí s jednou zmenou v zostave, ale najmä s jasným cieľom čo najskôr zvrátiť nepriaznivý priebeh. Ako prvý zavelil do útoku Faško, najprv jeho prudký center z ľavej strany tesne minul číhajúcich spoluhráčov, potom jeho strelu z 20 metrov brankár vytlačil na roh, ale najbližšie ku gólu mali domáci po akcii striedajúceho Galloviča, ktorého prudký center sa dostal k voľnému Šindelářovi, ale jeho čistú gólovú šancu zmaril skvelý Belko. V 57. minúte zakombinovali Pačinda, Medved a Faško, ale strela z uhla posledného menovaného skončila zblízka na bočnej sieti. V 65. minúte Faškov roh z ľavej strany prešiel až k Pačindovi, ktorý bombou z prvej prinútil k skvelému zákroku brankára Belka. Napriek tomu, že Košičania stupňovali svoj tlak, zahrmelo na opačnej strane. Iľko si vymenil loptu na jeden dotyk so Sauerom a prvý menovaný zoči-voči brankárovi domácich nezaváhal - 0:3. Recept na prekonanie žilinského brankára skúšal nájsť v 82. minúte Faško, ale jeho strieľaný center Belko vyrazil na roh. Keďže zvyšok diania na ihrisku už žiadny gólový moment nepriniesol, skončilo sa stretnutie trojgólovým víťazstvom hostí.

Štatistika

FC Košice - Žilina 0:3 (0:2)

Góly: 9. Sauer, 23. Essomba, 74. Iľko. ŽK: Golikov, Krivák - Ďuriš, Stojchevski, Belaník (mimo plochy), Rusnák. Rozhodovali: Dohál - Košecký, Čajka - 4531 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Jakubko (62. Petrák), Krivák (80. Greššák), Šindelář - Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák (62. Vasiľ) - Pačinda, Medved (62. Sagna), Faško. Tréner: Anton Šoltis.

MŠK: Belko - Minárik, Stojchevski, Nemčík - Bari, Sauer (79. Myslovič), Gidi, Javorček (64. Rusnák) - Essomba (64. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Xavier). Tréner: Jaroslav Hynek.

Ďalšie výsledky 4. kola Niké ligy, 18.08.2023: Banská Bystrica - Skalica 2:1 (1:1), 19.08.2023: Trenčín - Ružomberok 4:1 (4:0), 20.08.2023: Trnava - Podbrezová 2:0 (:), Zlaté Moravce - Dunajská Streda 0:2 (:). Stretnutie Slovan Bratislava - Michalovce bolo odložené na 1.11.2023.