Hladký postup žlto-modrých v Slovnaft cupe

• 29.08.2023

Futbalisti FC Košice zvíťazili v utorňajšom stretnutí druhého kola Slovnaft cupu na ihrisku štvrtoligového Kežmarku 3:0 (2:0) a bezpečne si tak vybojovali postup do tretieho kola pohárovej súťaže. Zverenci trénera Antona Šoltisa budú najbližšie v akcii v sobotu 2. septembra, keď v zápase 6. kola Niké ligy privítajú o 15.30 hod. ViOn Zlaté Moravce.

Oproti ostatnému súboju Niké ligy v Michalovciach nenechal náš tréner v zostave kameň na kameni. Urobil až 9 zmien a na ihrisko od začiatku oproti piatkovému ligovému stretnutiu vybehli iba stopér Krivák a obranca Fabiš.

Pohárový súboj mal spočiatku vyrovnaný priebeh, zoznamovacie strely nášho Vasiľa a domáceho Gregu síce mali razanciu, ale rozhodne nie presnosť. Tá lepšie vyšla Qosemu, ktorý v 13. minúte poštípal rukavice kežmarského brankára, ten vyrážal iba pred seba, ale opakované strely v sieti neskončili. Prvú vážnejšiu šancu si žlto-modrí vypracovali v 24. minúte, po štandardnej situácii Soviča prihral Krivák voľnému Sagnovi, ale toho zblízka vychytal Ukrajinec v kežmarských službách Pohoryliak. O dve minúty sa blysol aj pri strele Vasiľa, ale po polhodine hry bol už aj on prikrátky. V 31. minúte Petrák centrom z ľavej strany našiel voľného Sagnu a ten hlavou otvoril skóre - 0:1. Petrák bol pri chuti a už o minútu prenikol znovu po krídle, našiel v šestnástke Vasiľa, ale ten nepremenil čistú šancu. V 33. minúte opäť na ľavej strane vyučoval Petrák, po jeho akcii však strele Lienera chýbali centimetre. Košičania v týchto chvíľach úplne ovládli dianie na trávniku a domácich doslova zamkli pred vlastným pokutovým územím. Hostia to skúšali aj z diaľky, Qose ďalekonosným lobom zo 40 metrov takmer prekvapil gólmana Podtatrancov. V 39. minúte Fabišov center našiel voľného Sagnu, ale ten hlavou zblízka v čistej šanci neuspel. O minútu neskôr našiel Vasiľ centrom Kriváka, ale aj jeho hlavička v stopercentnej príležitosti nebola presná. Ak by v tomto úseku Košičania skórovali štyrikrát, nemohol by sa nikto čudovať. Dianie v prvom polčase uzavrela šanca Vasiľa, ktorý po centri Jakubka skúšal zakončiť volejom, no jeho pokus brankár kryl.

Po zmene strán sa najprv z priameho kopu zastreľoval Fabiš, ale druhý gólový úder prišiel v 51. minúte - rýchlonohý Petrák našiel centrom hlavu Vasiľa, ten spätne Sagnu, ktorý strelou z prvej po druhýkrát rozvlnil sieť - 0:2. V 60. minúte mal po vyšachovaní obrany ďalšiu dobrú príležitosť Liener, jeho pokus zneškodnil brankár Kežmarku. Domáci sa prvýkrát trafili medzi tri košické žrde krátko po hodine hry, so strelou Hazrolliho si brankár Putnocký poradil. V 67. minúte mal ideálnu šancu na hetrik Sagna, išiel sám na brankára, ale ten jeho sólo na dvakrát zneškodnil. V 70. minúte strelou z diaľky prekvapil domáci Bacula, jeho prízemný pokus skončil na žrdi Putnockého brány. V 78. minúte centroval z ľavej strany Golikov a lopta z jeho kopačky skončila na brvne kežmarskej brány. V 88. minúte ešte získal loptu Petrák, jeho jedovatá ľavačka však skončila na bočnej sieti. V 90. minúte mal najprv šancu Qose, no neuspel. O pár sekúnd si Pačinda vypýtal faul, sám zahrával priamy kop a lopta z jeho kopačky skončila v šibenici kežmarskej brány. O víťazstve i postupe FC Košice bolo definitívne rozhodnuté.

Štatistika

Kežmarok - FC Košice 0:3 (0:1)

Góly: 31. a 51. Sagna, 90. Pačinda. ŽK: Novák, Diwumba - Jakubko. Rozhodovali: K. Micheľ - Pacák, Mihalík - 850 divákov.

1.MFK: Pohoryliak - Kusnyir (58. Diwumba), Novák, Pilát, Kačir - Lajčák, Kristan (82. Gahura), Grega (82. Fejerčák), Harbar (82. Džadoň) - Hazroli (65. Bacula), Bavoľár. Tréner: Stanislav Koch.

FC KOŠICE: Putnocký - Fabiš (65. Turčák), Krivák (65. Greššák), Jakubko, Petrák - Sovič, Qose, Gallovič (58. Golikov), Vasiľ (74. Pačinda) - Liener (65. Medved), Sagna. Tréner: Anton Šoltis.