Hladké víťazstvo na Spiši

• 24.03.2019
  • Vytlačiť

Po dlhej zimnej prestávke sa opäť otvorili brány futbalových štadiónov v najvyššej regionálnej futbalovej súťaže. Ešte pred ostrým štartom na Spiši sme absolvovali duel vo štvrťfinále Slovnaft cupu.

V domácom prostredí sme hostili úradujúceho majstra Slovenska Spartak Trnava, s ktorým sme uhrali v riadnom hracom čase bezgólovú remízu. V penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy hráči Spartaka a po výsledku 3:4 postúpili do ďalšieho kola. V tomto stretnutí sme naznačili našu silu a na pohárový solídny výkon sme nadviazali aj v prvom jarnom kole III. ligy v Spišskej Novej Vsi.

Pred úvodným hvizdom hlavného rozhodcu Greška si domáci kormidelník Ľuboš Ontko prevzal dres so symbolickým číslom 50, ktoré mu pripomenie nedávne okrúhle narodeniny. Po tejto slávnostnej chvíli sme sa už mohli venovať prvému jarnému stretnutiu. Vstúpili sme do neho lepšie ako domáci, ktorým sme postupne vnútili náš herný štýl a postupne sme si vypracovali množstvo šancí. Po peknej kombinačnej akcii otvoril skóre Boris Gáll už v jedenástej minúte. V ďalších minútach mal niekoľko príležitosti zmeniť skóre Predrag Radovanovič, ktorému chýbal povestný kúsok šťastia.

Po polhodine hry sa skóre menilo, keď sa individuálne presadil peknou strelou z hranice pokutového územia Gáll. Už v prvej minúte druhého dejstva padol tretí gól, ktorého autorom bol kto iný ako Gáll - zaznamenal čistý hatrick. Domácim to nepridalo na pokoji a v 57. minúte prehrávali už 0:5, keď sa do streleckej listiny zapísal Oleg Vyshnevskyi a piaty gól dal po centri Filipa Kisa domáci stopér Karol Sedlaček. Hostiteľom nemožno uprieť snahu, avšak proti dobre organizovanej defenzíve sa strelecky nedokázali presadiť.

Na druhej strane sa v 70. minúte po druhý raz do streleckej listiny zapísal Vyshnevskyi. Oleg mal v zápase ešte dve,tri sľubné príležitosti a nebol ďaleko od hattricku. O osem minúte neskôr po rohovom kope presadil Radovanovič, ktorý strelil svoj prvý gól v drese nášho klubu.

Počas celého stretnutia sme mali hernú aj územnú prevahu a bolo len otázkou času akým skóre sa skonči tento duel. Chlapcov povzbudzovala celý zápas početná skupina fanúšikov FC Košice, vo výbornej atmosfére sme jarnú premiéru zvládli viac ako dobre a súperom vyslali signál že nič nezľavujeme z postupového cieľa...

Štatistika:
Sp. N. Ves – FC Košice 0:7 (0:2)

Góly: 11. 28. a 46. Gáll, 55. a 70. Vyshnevskyi, 53. Sedláček (vlastný), 78. Radovanovič.
ŽK: Vyshnevskyi, Trebuňák.
Pred 325 divákmi rozhodoval Greško.

FC KOŠICE: Pulen – Urban (67. Lesniak), Dobias, Pilipčuk, Pavúk (67. Tóth)– Gáll (67. Trebuňák), Vancák, Karaš (63. Ristrovski), Kis (63. Kačala) – Vyshnevskyi, Radovanovič