Dva góly Žana Medveda zabezpečili s Liptákmi remízu

• 16.12.2023
  • Vytlačiť

Naši futbalisti remizovali v domácom stretnutí 18. kola Niké ligy doma s Ružomberkom 2:2, keď oba presné zásahy v sieti Liptákov zaobstaral po prestávke v priebehu minúty Žan Medved. V Niké lige nasleduje zimná prestávka. Žlto-modrých čaká prvý súťažný zápas v roku 2024 v sobotu 3. februára o 16.30 hod. proti Spartaku Trnava v rámci 5. kola Slovnaft cupu. Úvodný majstrovský duel absolvujú o týždeň neskôr v Trenčíne.

Druhýkrát v sezóne sa košická zostava nezmenila. Predtým sa k takémuto kroku odhodlal Anton Šoltis po víťazstve v Michalovciach pred zápasom 6.kola doma proti Zlatým Moravciam, nuž a Ján Kozák mladší takisto neurobil v zložení základnej jedenástky žiadnu zmenu po remíze v predchádzajúcom kole na ihrisku FC ViOn.

Prvý polčas ponúkol rušný a zaujímavý futbal. Ako prví sa o zmenu skóre pokúsili domáci, v 5. minúte Golikov centroval z pravej strany a Qose hlavou našiel pripraveného brankára hostí. Zahrmelo však na opačnej strane, v 13. minúte zahrával z pravej strany rohový kop Šefčík, na ktorý si najlepšie nabehol Malý a prudkým volejom rozvlnil sieť za brankárom Kirom - 0:1. Žlto-modrých to nezlomilo, ešte viac sa zahrýzli do súpera mali aj náznaky šancí. V 21. minúte strieľaný Faškov center nenašiel číhajúceho Medveda. V 29. minúte prenikol po ľavej strane Faško, ktorý našiel Galloviča, ale jeho strelecký pokus obrana Ružomberka zblokovala. V 35. minúte sa odrazená lopta dostala ku Qosemu a jeho bomba tesne minula brvno brány Liptákov. Naši pokračovali v nátlakovej hre, boli jasne aktívnejší, ale sústredenú obranu hostí sa im do prestávky prekonať nepodarilo.

Čo sa nepodarilo domácim, to vyšlo desať minút po prestávke opäť hosťom - Šefčík vybojoval loptu pre Chriena, ten zacentroval do šestnástky domácich, kde sa po skrumáži dostal k odrazenej lopte Lavrinčík a strelou od brvna vsietil druhý gól Ružomberka - 0:2. V 59. minúte poslal Qose loptu do behu Faškovi a jeho strieľaný center skončil v rukách brankára Fruhwalda. A potom prišli gólové chvíle žlto-modrých. V 62. minúte Faško vyviezol loptu, našiel Medveda, ten uvoľnil na krídlo Galloviča, ktorý centrom našiel opäť Medveda, ktorý zblízka znížil na 1:2. Ubehla sotva minúta, lopta sa dostala k Fabišovi, ktorý centrom našiel hlavu Medveda, ktorý v priebehu pár desiatok sekúnd svojim druhým gólom vyrovnal na 2:2! V 75. minúte sa pred ružomberskú bránu preštrikoval Qose, ale jeho strelu obrana zblokovala. Žlto-modrí túžili po troch bodoch a neraz vytvorili okolo šestnástky Liptákov priam hokejový zámok. Hostia občas vystrčili rožky a v 82. minúte nebezpečne pálil spoza šestnástky Chrien. V 93. minúte ešte po rohu Faška hlavičkoval do ohňa Fabiš a zblízka dokázal Liener zmeniť smer lopty, lenže mieril nad. Aj preto skončilo stretnutie deľbou bodov.

Štatistika

FC Košice - Ružomberok 2:2 (0:1)

Góly: 62. a 63. Medved - 13. Malý, 55. Lavrinčík. ŽK: bez kariet. Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Vass - 1782 divákov.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Jonec, Šindelář - Golikov (70. Petrák), Greššák (84. Liener), Qose (84. Sovič), Gallovič, Mizerák - Faško, Medved (90.+1 Vasiľ). Tréner: Ján Kozák ml.

MFK: Fruhwald - Malý, Maslo, Gabriel - Úradník (46. Selecký), Lavrinčík, Zsigmund (89. Kotula), Tučný (66. Boďa) - Šefčík (70. Chobot), Múdry - Chrien. Tréner: Ondřej Smetana.

Ostatné výsledky 18. kola Niké ligy, piatok 15.12.2023: Skalica - Podbrezová 3:0 (2:0), sobota 16.12.2023: Banská Bystrica - Žilina 3:1 (0:0), Trenčín - Zlaté Moravce 4:1 (2:0), nedeľa 17.12.2023: Trnava - Michalovce, Slovan Bratislava - Dunajská Streda.