Dorastenci proti DAC s jedným bodom

• 18.09.2023
  • Vytlačiť

Po reprezentačnej prestávke sa zápasmi piateho kola rozbehli aj dorastenecké súťaže. Náš trojlístok odohral súboje proti výberom Dunajskej Stredy, v ktorých zaknihoval bod vďaka domácej remíze 1:1 tímu U19. Najbližším súperom našich chlapcov bude regionálny rival MFK Zemplín Michalovce.

U19: FC Košice - Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 86. Slanina -  36.Vidnyánszky. ŽK: Popovič, Korba - Vidnyánszky, Lami, Valko, Kaltsas. ČK: 74. Lami (po druhej ŽK), 80. Zemko (za faul). Rozhodovali: D. Mano - Adamčo, Fedák - 100 divákov.

FC KOŠICE: Baranov - Komárek, Popovič, Kaleta, Biľ - Ivan, Polča (59. Gduľa), Sabolčík (59. D. Urban) - Závacký (36.Kačmáry), Slanina, Korba. Tréner: Miroslav Guza.

Miroslav Guza, tréner FC Košice U19: Výrazne lepší výkon v druhom polčase nám víťazstvo nepriniesol. Takéto šance musíme premieňať.“

U17: Dunajská Streda - FC Košice 3:2 (1:1)

Góly: 39. Fehér, 59. Brnula, 90. Sallai - 32. a 52. Koroľ. ŽK: Both, Fehr - Mičian. Rozhodovali: Barát - Božík a Šimonek - 200 divákov.

FC KOŠICE: Kalanin - Pira (76. Gliganič), Žinčák, Mičian - Handlovič, Halčišák, Al - Zabidi, Major, Bučko (83. Muller) - Klasovský, Koroľ. Tréner: Peter Šinglár.

Zastupujúci tréner FC Košice U17 Peter Šinglár: „Sme sklamaní, lebo sme dali dva góly, dvakrát sme viedli a v 90. minúte sme inkasovali na 3:2. Musím chlapcov pochváliť za prístup a plnenie taktických pokynov v celom zápase, ale zároveň si vyhodnotíme chyby a poučíme sa z nich do ďalšieho zápasu, aby sme boli lepším družstvom.“

U16: Dunajská Streda - FC Košice 8:0 (5:0)

Góly: 1., 19. a 62. Dovičovič, 38, 75. a 80. Jenčuš, 5. Majoros (11 m), 10. Zápražný. Rozhodovali: Božík - Šimonek, Barát - 55 divákov.

FC KOŠICE: Kovalčík - Ďurko (53. Piga), Fecso, Hasin (51. Škarbek) - Cabada (41. Novotný), Guľa, Džaferi (60. Goliáš), Hric, Gurbáľ - Trnka, Rezeš (41. Kraus). Tréner: Rudolf Urban.

Rudolf Urban, tréner FC Košice U16: „Proti najlepšie útočiacemu tímu v lige sme robili až príliš veľa individuálnych chýb v obrane aj v útoku, ktoré kvalitný súper trestal gólmi. Nedokázali sme dostatočne reagovať na rýchlosť hry súpera a individuálnu kvalitu jednotlivcov domáceho výberu.“

FC KOŠICE (U12) - ŠIROKÉ U13 9:0 (5:0)

Góly: Lipka 2,Krajňák 2, Vágner 2, Turczyk, Polák, vlastný.

U11, PROFBUD Cup Slovakia

Sobota - Základná skupina:

5 zápasov - 5 výhier

Nedeľa - Finálová skupina

Postup na záverečný turnaj do Krosna (Poľsko).

TURNAJ ROŽŇAVA U9

FC KOŠICE - Hamšík Academy 3:1, FC KOŠICE - Galaktik

11:0, FC KOŠICE- Stará Ľubovňa 4:0, FC KOŠICE- Rožňava 5:0, FC KOŠICE - Revúca 6:0.

Finále: FC KOŠICE - Spišské Vlachy 3:0.

Konečné 1.miesto z 12 družstiev. Skóre 32:1.