Ďalší postup v Slovnaft cupe, v Šamoríne sme vyhrali 2:0

• 25.10.2023

Naši futbalisti si vybojovali postup zo štvrtého kola Slovnaft cupu utorňajším víťazstvom 2:0 na ihrisku druholigového Šamorína a zaradili sa tak medzi záverečných 16 tímov pohárovej súťaže. V rámci ďalšieho programu sa naši chlapci predstavia v nedeľu 29. októbra na Tehelnom poli proti Slovanu Bratislava a doma ich najbližšie uvidíme v piatok 3. novembra proti DAC Dunajská Streda.

Tréner Miroslav Sovič starší urobil oproti ligovému súboju s Banskou Bystricou tri zmeny, do brány poslal Putnockého namiesto Kiru, Vargu nahradil Sovič mladší a pozíciu Petráka zaujal Vasiľ.

Prvé minúty priniesli obojstranne opatrný futbal a na vážnejšiu gólovú príležitosť si diváci počkali do 19. minúty, vtedy Sovič centrom z pravej strany našiel pred pokutovým územím Pačindu, ktorý z prvej poslal do gólovej šance Medveda a ten strelou k žrdi otvoril skóre - 0:1. O päť minút mohlo byť vyrovnané, Greššák zle rozohral, domáci Szabó sa zmocnil lopty, ale tvrdou strelou ju poslal vedľa žrde košickej brány. Šamorín následne pritvrdil, ale v závere prvého polčasu mali bližšie ku gólovej radosti žlto - modrí. V 40. minúte centroval z ľavej strany Pačinda, hlavička Medveda skončila v rukách brankára Horvátha. O minútu neskôr Gallovič uvoľnil na pravej strane Fabiša a jeho strieľaný center brankár domácich vyrazil na roh. Tesne pred prestávkou ešte Pačinda kolmicou poslal do úniku Medveda, ale toho napokon zblokovala obrana Šamorína.

Druhé dejstvo odštartoval volej domáceho Szabóa, ktorý mieril vedľa Putnockého brány. V 53. minúte Sovič prihral Pačindovi a jeho strela spoza pokutového územia tesne minula bránu domácich. Viac radosti priniesla 60. minúta, Faško prihrávkou z hĺbky ihriska našiel v pokutovom území Medveda, ktorý po skvelom zorientovaní sa poslal loptu po druhýkrát do siete - 0:2. V 64. minúte mohol slovinský útočník dosiahnuť hetrik, ale po uvoľnení Fabišom jeho dobrú strelu kryl brankár Horváth. V 71. minúte pohrozili aj domáci, P. Nagy centrom našiel hlavu Olejníka, brankár Putnocký bol na mieste. V 82. minúte odvážne prenikol Tidjani, jeho tvrdú strelu vyrazil brankár Horváth len pred Lienera, ktorý z dorážky opäť nechal vyniknúť gólmana domácich. V 87. minúte prenikol po ľavej strane Petrák, centrom našiel Medveda, ale jeho gólovú hlavičku zázračne vyškriabal brankár Horváth. Po následnom rohovom kope Faška opäť zakončoval hlavou Medved, tentoraz už vedľa brány. Naši futbalisti si tretím víťazstvom v Slovnaft cupe vybojovali už tretí postup v tomto ročníku pohárovej súťaže a teší aj to, že doposiaľ ani raz neinkasovali so skóre 11:0.

Štatistika

Šamorín - FC Košice 0:2 (0:1)

Góly: 19. a 60. Medved. ŽK: T. Nagy, Pančík - Faško. Rozhodovali: Smolák - Ferenc, Lauer - 353 divákov.

FC ŠTK 1914: Horváth - Pančík, Vitor De, Marič, Čunta (78. Kachút) - Owusu, Demjanovič (46. Olejník), T. Nagy (35. Baez), P. Nagy, Hanzli (56. Botló) - Szabó. Tréner: Juraj Ančic.

FC KOŠICE: Putnocký - Fabiš, Šindelář, Greššák (76. Jakubko), Mizerák (72. Petrák) - M. Sovič ml. (76. Tidjani), Faško, Pačinda (72. Golikov), Gallovič, Vasiľ (76. Liener) - Medved. Tréner: Miroslav Sovič st.