Cenný úlovok v Česku, Pardubice sme zdolali 2:0

• 14.07.2023
  • Vytlačiť

Futbalisti košického FC zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí na ihrisku účastníka českej Fortuna ligy FK Pardubice 2:0, vďaka čomu dosiahli už tretiu výhru v tejto letnej príprave. Zverencov trénera Antona Šoltisa čaká ešte záverečný duel pred štartom Niké ligy, ten sa uskutoční budúcu sobotu 22. júla o 18.00 hod. na pôde maďarského Diósgyőr VTK.

Štatistika

Pardubice - FC Košice 0:2 (0:1)

Góly: 17. Qose, 84. Faško (11 m).

FK: Kinský - Helešic (74. Kurka), Halinský, Donát (85. Halász), Surzyn - Icha (46. Vacek) - Patrák (85. Brdička), Šimek (60. Tischler), Hlavatý (85. Míšek), Pikul (74. Huf) - Krobot (60. Zlatohlávek).

FC KOŠICE: Putnocký (46.Valach) - Mizerák, Šindelář, Krivák, Golikov (62.Jakubko) - Qose (62.Sovič), Greššák (78.Veselý), Faško (85.Slanina), Turčák (62.Gallovič) - Medved (62.Sagna), Pačinda (62.Vasil).

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Z našej strany to bol kvalitný výkon. Trošku sme zmenili rozostavenie. Zápas mal však dobrú kvalitu. V prvom polčase boli gólové šance na oboch stranách a pri šanciach súpera nás podržal brankár Putnocký, ktorý chytil prísne nariadenú penaltu. Zakrátko sme sa dostali do vedenia. No celkovo sa hral obojstranne útočný futbal a až na dve chybičky v zadných radoch to bolo z našej strany v poriadku. Po prestávke Pardubice pritlačili, prvých 15 minút nás dostali pod tlak, ale potom sme prestriedali a hra sa vyrovnala. Súper, samozrejme, chcel vyrovnať, mal zopár nepríjemných štandardných situácií, ale boli sme pozorní. Vyšiel nám jeden brejk a po faule na Vasiľa premenil Faško penaltu. Druhý polčas bol viac o organizácii v defenzíve, ale celkovo tento zápas splnil očakávania. Chlapci sa presvedčili, že pri správnom prístupe dokážu uspieť. Každé víťazstvo poteší a povzbudí, my sme veľmi radi, že sme tento prípravný blok zakončili výhrou. Po návrate si trošku odpočinieme a potom už pôjdeme v režime na ligovú generálku.“

Ďalší program nášho mužstva:

Sobota 22.07.2023 o 18.00 hod.: Diósgyőr VTK - FC Košice (DVTK Stadion, Miskolc).