Bezpečný postup Košičanov v Slovnaft cupe

• 11.10.2023

Futbalisti košického FC zvíťazili v stredajšom stretnutí tretieho kola Slovnaft cupu na ihrisku šiestoligového Spišského Štiavnika 6:0 a bezpečne si vybojovali postup do ďalšieho kola, kde ich čaká druholigový Šamorín. V Niké lige nasleduje počas víkendu reprezentačná prestávka, žlto-modrých najbližšie uvidíme doma v sobotu 21. októbra o 18.00 hod. proti Dukle Banská Bystrica.

V zostave pre pohárový duel urobil tréner Anton Šoltis zopár zmien, vari najdôležitejšou bol návrat kapitána Erika Pačindu, ale aj štart Soviča, Vasiľa, Qoseho či Sagnu už od samého začiatku.

Od prvej chvíle bolo jasné, kto je na ihrisku pánom. Košičania prevzali iniciatívu a loptu mali neustále v moci. Ako prvý sa o zápis do listiny strelcov pokúsil po štvrťhodine hry Pačinda, ale mieril vedľa. Presnejší bol v 20. minúte Vasiľ, ktorý po centri Fabiša z pravej strany volejom namieril do čierneho - 0:1. O tri minúty vypracoval akciu Sagna, strieľal Pačinda, ale brankár domácich bol pripravený. Hneď na to pálil z diaľky tesne nad Fabiš. V 27. minúte Vasiľ centroval z ľavej strany, nastrelil ruku brániaceho hráča a nasledovala penalta, ktorú Pačinda s prehľadom premenil - 0:2. O minútu neskôr zahrával domáci Slivka priamy kop, ale jeho pokus mieril vysoko nad. O dve minúty na opačnej strane nebezpečne vystrelil Petrák, brankár Juraško bol namieste. O minútu neskôr poslal Sovič loptu do brvna a vzápätí únik D. Maliňáka zastavil zákrok Kiru. Košičania odpovedali vyloženými šancami Vasiľa, Pačindu i Sagnu, ale skóre sa už do prestávky nezmenilo.

Košičania vstúpili do druhého dejstva s tromi zmenami a jeden z novicov Žan Medved mal do pár minút po obrátke dve gólové príležitosti, ale v prvej ho vychytal brankár a druhú zoči-voči gólmanovi poslal nad bránu. Zakrátko po rohu Faška hlavičkoval nebezpečne Šindelář, gólman Štiavnika odolal. V 68. minúte poslal Mizerák center na hlavu Medveda, brankár domácich loptu reflexívne vyrazil do brvna. V 70. minúte pretiahnutý center Faška skončil na brvne, ale o dve minúty sa už tento hráč nemýlil - z priameho kopu poslal loptu k žrdi a zvýšil náskok Košičanov už na tri góly. V 83. minúte pridal štvrtú poistku Vasiľ a zakrátko si otvoril gólový účet v košickom drese aj Tidjani. Minútu pred koncom ešte po rohu skóroval Šindelář, čím uzavrel skóre pohárového stretnutia.

Štatistika

Spišský Štiavnik - FC Košice 0:6 (0:2)

Góly: 20. a 83. Vasiľ, 27. Pačinda 11 m, 72 Faško, 85. Tidjani, 89. Šindelář. ŽK: Odrobina, Žiga - Šindelář. Rozhodovali: Ziemba - Bobko, Mihalík - 800 divákov.

TJ: D. Juraško - Marcel Marton, Odrobina, T. Pemčák, Dávid Maliňák (66. Dulovič) - Marek Marton (46. M. Pemčák), Slivka, S. Juraško (79. Budz), Žiga (79. Popadič ) - Dominik Maliňák, Lacko. Tréner: Richard Paľuch.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Greššák, Šindelář, Petrák (59. Mizerák) - Gallovič (46. Tidjani), Pačinda (46. Faško), Qose (68. Jonec), Sovič, Vasiľ - Sagna (46. Medved). Tréner: Anton Šoltis.