AKADÉMIA I Dorastenci v Podbrezovej naplno, doma neúspešne

• 20.08.2023

Oba dorastenecké výbery U 17 a U 16 bodovali v sobotňajších stretnutiach druhého kola prvej ligy na ihrisku v Brezne stopercentne. Mladší vyhrali 2:0 a starší po divokom priebehu 4:3. Nedarilo sa tímu U 19, ktorý doma podľahol Podbrezovej 2:4. V treťom kole bude súperom všetkých troch našich dorasteneckých celkov FC ViOn Zlaté Moravce. Doma na ihrisku v Krásnej uvidíme družstvá U 17 a U 16 v sobotu 26. augusta o 11.00 hod. a 13.15 hod.

Štatistika

U 19: FC Košice - Podbrezová 2:4 (0:1)

Góly: 58. a 69. Slanina - 79. a 85. Rusnák, 26. Zábojník, 76. Khomych. ŽK: Veselý, Závacký, Biľ - Sekáč, Mihálik, Lutka, Rusnák. Rozhodovali: Greško - Mihálik, Šuba - 140 divákov.

FC KOŠICE: Remiáš - P. Urban, D. Veselý, Cúr, Biľ - Ivan, Polča, Gduľa (58. Baločko) - Sabolčík (83. Kačmáry) - Slanina, Gajtko (58. Závacký). Tréner: Miroslav Guza.

Miroslav Guza, tréner FC Košice U 19: V zápase zvratov sme šance v prvom polčase nevyužili. Keď sa nám podarilo otočiť vývoj zápasu, prišli individuálne chyby a tie nás stáli víťazstvo. Hráči si siahli na dno síl, inkasovať štyri góly je však veľa.“

U 17: Podbrezová - FC Košice 3:4 (1:3)

Góly: 6.Sekerka, 60. Závada (vlastný), 77. Žinčák (vlastný) - 17. Žinčák (11 m), 24. Handlovič, 45. Szilvássy, 80. Klasovský. ŽK: Bochna, Petič - Kalanin, Major, Klasovský. Rozhodovali: Gemzický - Palider, Mikloš - 45 divákov.

FC KOŠICE: Kalanin - Pira (70. Muller), Žinčak, Zavada, Bučko, Mičian (32. Klasovský) - Handlovič - Al - Zabidi, Halčišak - Major, Szilvassy (85. Gliganič). Tréner: Dominik Ivanko.

Dominik Ivanko, tréner FC Košice U 17: „Nezachytili sme úvod zápasu, v ktorom sme skoro inkasovali. Som rad, že chlapci hrali svoju hru a do polčasu výsledok otočili na stav 1:3. Druhý polčas bol kuriózny, pretože sme v celom stretnutí strelili prakticky 6 gólov (z toho dva vlastné) a vyhrali 4:3. Nešťastne sme si dali vlastné góly, ktoré súpera postavili na nohy. Bol to náročný zápas pre nás, čo sa týka po psychickej, ale aj fyzickej stránke. Ak vyhrávate vonku 3:1 a dáme si smolne vlastné góly, kde súpera postavíme na nohy, to je ťažká situácia pre celé družstvo. Práve o to som rád a viac ma teší, že chlapci sa neuspokojili s remízou, práve naopak, v 80. minúte sme rozhodli o troch bodoch. V závere stretnutia to bolo nervózne z oboch strán. Neostáva mi nič iné ako chlapcom poďakovať za prístup a nasadenie v zápase.“

U 16: Podbrezová - FC Košice 0:2 (0:0)

Góly: 45. Goga, 77. Renner. ŽK: Chornyi - Fecso, Ďurko. Rozhodovali: Palider - Mikloš, Gemzický - 65 divákov.

FC KOŠICE: Kovalčík - Škarbek (65. Goliáš), Fecso, Ďurko - Goga (58. Havír), Cabada (65. Hajduk), Džaferi, Ivan (58. Kraus), Gurbáľ - Trnka, Rezeš (41. Renner). Tréner: Rudolf Urban.

Rudolf Urban, tréner FC Košice U 16: „Hral sa ofenzívny mládežnícky futbal z oboch strán, ktorý priniesol veľa gólových príležitostí pre oba tímy. Po vyrovnanom prvom polčase sme v tom druhom už prevzali iniciatívu, spresnili hru a dokázali si kombinačnou hrou pripraviť viacero gólových situácií. Dve z nich sme premenili a zaslúžene zvíťazili.“